اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

"کرونا" و قلعه تسخیرناپذیر زیست عشایری

"کرونا" و قلعه تسخیرناپذیر زیست عشایری

مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: از ابتدای شیوع کووید19 در کشور و استان تا کنون ،هیچ مورد مفوتی و ابتلای به کروناویروس در بین عشایر این استان گزارش نشده است.

مراد خادم اظهار کرد: امیدواریم تا مهار این بیماری، عشایر استان با رعایت اصول بهداشتی و توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی و توصیه‌های وزارت بهداشت مانع از شیوع ویروس کرونا در مناطق عشایری شوند.

مدیرکل امور عشایری استان سمنان در خصوص خطر شیوع این ویروس در فصل کوچ عشایر خاطرنشان کرد: در همین راستا موادضدعفونی‌کننده و محصولات بهداشتی خریداری و در بین عشایر توزیع شده است.

وی از توزیع این اقلام در مسیر کوچ عشایر خبر داد و افزود: تمامی آبشخورهای در مسیر کوچ عشایر، چادرهای عشایری، استقرارگاه‌ها، اتراق‌گاه‌ها و استراحت‌گاه‌های بین‌راهی عشایر گندزدایی می‌شود.

خادم با تقدیر از تلاش‌ها و همکاری‌های بسیج عشایری در سم‌زدایی و گندزدایی از اماکن مرتبط با عشایر از خانوارهای عشایری استان و عشایر میهمان خواست با رعایت اصول بهداشتی و توجه به توصیه‌های کارشناسان حوزه سلامت مسوولان را در مبارزه با این بیماری نوظهور کمک کنند.

وی سطح بالای سواد در بین عشایر را از افتخارات عشایر استان دانست و گفت: خوشبختانه عشایر استان سمنان از عشایر آگاه و تحصیل‌کرده هستند.

مدیرکل امور عشایری استان سمنان جمعیت عشایری این استان را افزون بر سه هزار و 181 خانوار اعلام کرد و گفت: براساس سرشماری سال 87 جمعیت عشایر در این استان بالغ بر 14 هزار و 450 نفر است.
خادم همچنین گفت: براساس بررسی‌های سال 99، عشایر استان سمنان دارای بیش از یک میلیون و 74 هزار دام هستند./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی