اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

توضیحی برای افزایش موارد مثبت کرونا در جنوب غرب خوزستان

توضیحی برای افزایش موارد مثبت کرونا در جنوب غرب خوزستان

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به افزایش موارد شناسایی شده در منطقه جنوب غرب خوزستان در دو روز پیش گفت: نمونه‌گیری از موارد سرپایی و عدم رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم و اصناف، موجب افزایش موارد ابتلا به کرونا در این منطقه شده است.

دکتر شکرالله سلمان‌زاده با اشاره به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان، اظهار کرد: در صورت ادامه این روند، ممکن است ابتلا به کرونا انفجاری شود.

وی افزود: نمونه‌گیری از موارد سرپایی و عدم رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم و اصناف، موجب افزایش موارد ابتلا به کرونا در این منطقه شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به آخرین وضعیت فعالیت در جنوب غرب خوزستان گفت: در آبادان و خرمشهر تنها ادارات تعطیل‌اند و بازار و اصناف همچنان فعال هستند. طبق دستورالعمل کشوری، بازگشایی اصناف منوط به ثبت‌نام در سامانه سلامت، دریافت کد و دستورالعمل و انجام این پروتکل‌ها است اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده است. بسیاری از واحدهای صنفی کد یا دستورالعمل را دریافت نکرده‌اند و بسیاری از واحدهایی نیز که دستورالعمل را گرفته‌اند، آن را اجرا نمی‌کنند.

وی بیان کرد: در اصناف مشاهده می‌کنیم که هیچکس ماسک یا دستکش استفاده نمی‌کند و هیچ امکاناتی برای فاصله‌گذاری اجتماعی و خط‌کشی برای ارباب‌رجوع توسط صاحبان صنوف فراهم نشده است.

سلمان‌زاده با بیان اینکه بیشتر آمار مبتلایان در جنوب غرب خوزستان مربوط به بیماران سرپایی است، ادامه داد: مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و همه این عوامل دست به دست هم می‌دهد و آمار ابتلا افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش موارد شناسایی شده در منطقه جنوب غرب خوزستان در دو روز پیش گفت: کار آزمایشگاه کروناویروس آبادان متوقف نشده بود و آزمایش‌ها نیز جمع نشده بودند. این افزایش آمار در ۲۴ ساعت، به دلیل تکرار و افزایش نمونه‌گیری به دو بار بوده است. البته بیشتر این موارد مثبت سرپایی بودند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: مردم هنوز هشدارها را جدی نگرفته‌اند؛ در آبادان همچنان مردم در سطح شهر تردد می‌کنند و در پارک‌ها حضور دارند و عرضه قلیان نیز در پارک‌ها انجام می‌شود. حتی آمار بالای ابتلا به کرونا هم روی مردم تاثیر نگذاشته و رفتار مردم را تغییر نداده است./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی