اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
شصتمین جلسه شورای هنر پس از ۱۱ سال وقفه امروز برگزار شد

وزیر فرهنگ رییس شورای هنر شد

وزیر فرهنگ رییس شورای هنر شد

شصتمین جلسه شورای هنر پس از ۱۱ سال وقفه در برگزاری، امروز چهارشنبه سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به عنوان رییس این دوره شورا انتخاب کرد.

به گزارش شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح شصتمین جلسه شورای هنر در جمع خبرنگاران افزود: این تصمیم به رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارایه حکم پیشنهاد می‌شود. در جلسه امروز چهارشنبه محمدحسین ایمانی نیز به عنوان دبیر شورای هنر انتخاب شد و پیشنهادی نیز برای تعیین اعضای حقیقی تهیه شد که به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه می‌شود.

سیدسعیدرضا عاملی با اشاره به مصوبه امروز برای تشکیل دبیرخانه اظهار داشت: از مصوبات دیگر جلسه امروز این بود که پژوهشگاه فرهنگ، هنر و  ارتباطات به عنوان پژوهشگاه کارشناسی شورای هنر باشد تا حوزه‌های نیازمند به مطالعات اجتماعی توسط این پژوهشگاه انجام شود.

عاملی گفت: همچنین سایر مراکز تحقیقاتی اعضا به عنوان بازوهای پژوهشی شورای هنر تعیین شدند. امروز بحث‌های مختلفی در جلسه از جمله مروری بر مصوبات سال‌های گذشته و نظام موضوعات مطرح شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: این شورا از شوراهای تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی به شمار می‌رود. این شورا پس از مصوبه جلسه ۴۱۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۷۶ تشکیل و از سال ۷۷ تا ۸۸ جلسات آن برگزار شده است.

وی اظهار داشت: به دلیل مشکلات پیش آمده در سال ۸۸، جلسه شورای هنر تعطیل شد و در مدت ۱۱ سال کمیسیون تخصصی هنر در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به برگزاری امور مرتبط با هنر اهتمام داشت و ذینفعان این حوزه را دعوت می‌کرد و اعضا در سطح معاونین دستگاه‌ها حضور می‌یافتند و تصمیم‌سازی می‌شد.

وی ادامه داد: اما واقعیت این است حوزه هنر یکی از مهمترین حوزه‌های مرتبط با فرهنگ، هویت ملی و ارزش‌های اسلامی در جامعه است که باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: وزرای فرهنگ، علوم، آموزش و پرورش، رییس سازمان تبلیغات اسلامی و رییس صدا و سیما اعضای حقوقی شورای هنر هستند و سه نفر هم اعضای حقیقی به پیشنهاد شورای هنر و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رییس شورا منصوب می‌شوند.

جلسه شورای هنر عصر امروز به ریاست عاملی در محل دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی برگزار شد.

 

کپی