اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

شایعه پایان کرونا در کیش

شایعه پایان کرونا در کیش

برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در خبری مدعی شدند که بیماران کرونایی بستری در بخش حاد تنفسی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش به صفر رسیده است، خبری که با سخنان سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش تکذیب شد.

پورعلی با بیان اینکه کرونا در کیش تمام نشده است، اتفاقا در کمین است، گفت: کیش، سرعت شیوع کرونا را کم و اندازه اپیدمی را کوچک کرده است. در این روزها در رسانه‌های ملی و منطقه‌‌ای دوتیتر باهم گفت وگو داشتند. تیتر اول کیش، کرونا را مات کرد و تیتر دوم کیش، مات کرونا شد. برخی هم تیتر زدند کیش جزیره عاری از کرونا. کرونا در کیش، تمام شد شکل افراطی‌تر تیتر در برخی از رسانه‌های برخط پرمراجعه بود. به باورمن همه این تیترها احساسی وجنجالی بود.

در جزیره کرونا تمام نشده است. کیش، جزیره عاری از کرونا نیست. بین کنترل سرعت شیوع و کوچک کردن اندازه اپیدمی با تمام شدن کرونا فرسنگ‌ها فاصله است. بین این دو مفهوم اشتباه نکنیم. سیاست شورای سلامت همچنان بیماریابی فعال، رهگیری و ردیابی موارد در تماس با بیماران مثبت، قرنطینه افراد دارای ارتباط با بیمار کرونایی ودرمان بیماران مثبت است. نباید توصیه سازمان بهداشت جهانی را فراموش کنیم: بیماریابی فعال کنید. موارد در تماس با بیماران را رهگیری و ردیابی کنید. قرنطینه کنید. درمان کنید. نگران این هستم که با بیان این باور غلط مردم دچار رفتارهای پرخطر شوند. تلاش جدی خواهیم داشت تا مانع شکل گیری این احساس نادرست در فضای عمومی جزیره شویم که کرونا تمام شده است./ ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی