اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

آزادی محکوم به مرگ پای چوبه دار پس از 11 سال حبس

آزادی محکوم به مرگ پای چوبه دار پس از 11 سال حبس

دادیار اجرای احکام دادگستری اهواز از رهایی یک زندانی ندامتگاه سپیدار اهواز از قصاص پای چوبه دار پس از ۱۱ سال حبس خبر داد.

 محمد کمال‌زاده گفت:یک زندانی ندامتگاه سپیدار اهواز، پس از ۱۱ سال حبس، با تلاش و پیگیری مدیریت زندان و مددکاران و مرجع قضائی، از قصاص پای چوبه دار رهایی یافت.

وی افزود: در نشستی که با حضور عباسی اصل مدیر زندان سپیدار و شیخی نماینده دادستان با ولی دم داشتیم موفق به کسب رضایت ولی دم مددجوی محکوم به قصاص شدیم. فرهنگ ایثار و گذشت و رأفت اسلامی یکی از بارزترین شاخص‌های موجود در جامعه اسلامی است و آزادی این مددجو موید این حقیقت انکارناپذیر است که در مردم کشور ما، انسانیت، اخلاق و نوع دوستی حتی در مواجهه با یک قاتل نادم از جرم هم نمود داشته و یک ارزش محسوب می شود.

دادیار اجرای احکام دادگستری اهواز خاطرنشان کرد: گرچه قصاص حق اولیای دم است اما گذشت از حق دینی، معامله با خدا است و قطعا این فرهنگ گذشت، از ارزشمندترین ابعاد ارزشی و رفتاری جامعه اسلامی ما است.

محمود عباسی اصل مدیر زندان سپیدار اهواز نیز با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای جلب رضایت خانواده مقتول گفت: مهر و رافت اسلامی همواره در جامعه راهگشا بوده است و این گونه اقدامات خداپسندانه سبب نشر و ترویج الفت، محبت و قرب الهی در جامعه می شود.

وی در توضیحاتی درباره محکوم علیه (محمد - م) که از سال ۸۸ به جرم قتل در زندان به سر می برد، افزود: با تلاش های صورت گرفته توسط کمال زاده رئیس اجرای احکام قصاص استان خوزستان و شیخی نماینده دادستان توانستیم رضایت خانواده های مقتول را در آخرین لحظات اجرای حکم به دست بیاوریم./ ایسنا

یک ماه مهلت زندگی برای قاتل مرد پارچه فروش

 

کپی