اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

بازیکنان فوتبال آلمان باید ماسک بزنند/ انتقاد پزشکان!

بازیکنان فوتبال آلمان باید ماسک بزنند/ انتقاد پزشکان!

وزارت کار آلمان بازیکنان فوتبال را ملزم به استفاده از ماسک به هنگام از سرگیری رقابت های بوندس لیگا می کند.

روسای باشگاه ها و مقام های فدراسیون و اتحادیه فوتبال آلمان در جلسه ای که پنج شنبه گذشته برگزار کردند، تصمیم به ادامه فصل جاری گرفتند.

آنها از دولت خواستند با این تصمیم موافقت کرده تا امکان انجام بازی های باقیمانده فصل جاری بوندس لیگا مهیا شوند.

با انتشار این خبر، هم اکنون هیجان تازه ای بین اعضای تیم ها بعد از چند هفته سکون و بودن در قرنطینه خانگی ناشی از کرونا، ایجاد شده است.بازیکنان و مربیان امیدوارند بتوانند تحت شرایط خاص بهداشتی به کار خود در مسابقات ادامه دهند.

در همین ارتباط وزارت کار آلمان تیم ها را ملزم به رعایت یکسری استانداردهای بهداشتی به هنگام برگزاری مسابقات کرده است.

طبق اعلام مجله اشپیگل، وزارت کار این کشور بسته پیشنهادی را برای اعضای تیم های فوتبال تهیه کرده که شامل استفاده بازیکنان از ماسک هایی است که با دویدن های سریع، باعث مشکل برای آنها نخواهد شد.

براساس اطلاعاتی که این نشریه در اختیار گذاشت، وزارت کار بازیکنان را ملزم به استفاده از این ماسک ها می کند و در صورتی که ماسکی از روی صورت بازیکنی بیفتد، مسابقه توسط داور سریع باید متوقف شود. از طرفی داور باید به بازیکنان هر 15 دقیقه یک بار اجازه تعویض ماسک به خاطر عرق کردن بدهد.

انتقاد پزشکان آلمانی!

البته این طرح مورد نقد گروهی از پزشکان آلمانی قرارگرفته چرا که تصور می کنند در این حالت مشکلات زیادی برای بازیکنان پیش خواهد آمد.

تیم مایر یکی از پزشکان شرکت کننده در کمیته ویژه بررسی چگونگی ازسرگیری مسابقات بوندس لیگا، اظهار داشت: اولین مشکل در صورت راه اندازی مجدد لیگ و پیروی از چارچوب های بهداشتی مد نظر وزارت کار، خود بازیکنان هستند که مشخص نیست به استفاده از ماسک حین فوتبال تن دهند. حین فوتبال مسائل زیادی وجود دارد که مشخص نیست چطور با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان انجام دارد./ فارس

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی