اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
واکنش دو نماینده به گزارش تفریغ بودجه 97

از احتمال سیاسی­‌کاری تا انتقاد از عدم بیان استدلال توسط دیوان محاسبات

از احتمال سیاسی­‌کاری تا انتقاد از عدم بیان استدلال توسط دیوان محاسبات

گروه سیاسی/ دو نماینده اصلاح­‌طلب و اصولگرای مجلس به حواشی گزارش اخیر دیوان محاسبات از تفریغ بودجه سال 97 واکنش نشان دادند. ناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان به «برنا» گفته است: آقای عادل آذر خیلی راحت‌تر می‌توانستند گزارش خود را در جلسه با اعضای دولت و دیوان محاسبات مطرح کنند، نباید این گزارش به تریبون‌ها و فضای مجازی کشیده می‌شد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفته است: دیوان محاسبات فقط وظیفه گزارش دهی ندارد باید به موقع پیگیری و مقابله کند. دیوان محاسبات در سال گذشته هم که تفریغ بودجه ۹۶ را قرائت کرد از ۶۲ درصد انحراف صحبت کرد که این داستان ضعف دیوان محاسبات  را می رساند.

به گفته موسوی لارگانی «دیوان محاسبات و دولت اگر با استدلال با هم صحبت می کردند می توانستند همدیگر را مجاب کنند. در صحبت ها تناقض زیاد است. اگر سازمان های نظارت مثل دیوان محاسبات و دادستان دیوان به وظیفه خود عمل می کردند، نباید بعد از یک سال چنین گزارشی را اعلام می‌کردند که ۴.۸ دهم میلیارد دلار از ارزهایی که برای واردات کالای اساسی تخصیص پیدا کرده، سرانجامش مشخص نیست.»

احتمال سیاسی کاری در گزارش تفریغ بودجه 97

در همین حال علیرضا رحیمی، نماینده تهران در مجلس نیز از احتمال سیاسی کاری در ارائه گزارش تفریغ بودجه 97 خبر داد. این نماینده مجلس در توئیتر خود نوشت: «رأی  مجلس دهم به رئیس  دیوان محاسبات بر مبنای رعایت سلامت در مدیریت دیوان و امانتداری وکارشناسی در گزارشات بود. گزارش حاشیه ساز تفریغ  بودجه ۹۷ علیه دولت، که مورد تکذیب مراجع رسمی قرار گرفت و هزینه ساز شد، در آستانه تشکیل مجلس جدید و انتخاب رئیس دیوان، شائبه سیاسی کاری را تقویت می کند.»

دیدار عادل آذر با نمایندگان مجلس یازدهم

همزمان سمیه رفیعی منتخب تهران در مجلس یازدهم به خبرگزاری فارس خبر داده که عادل آذر 26 فروردین پس از قرائت گزارش بحث برانگیز خود با تعدادی از منتخبان مجلس یازدهم هم دیداری داشته است. فارس البته اضافه کرده که رئیس دیوان محاسبات در دو نوبت با منتخبان مجلس نشست داشته؛ نخست به‌صورت حضوری دردانشگاه امیرکبیر و جلسه دوم نیز به صورت مجازی برگزار شده است./ایران 

کپی