اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
رئیس جمعیت هلال احمر از وزارت رفاه درخواست کرد

لزوم ارائه سریع اطلاعات اقشار آسیب پذیر بحران کرونا

لزوم ارائه سریع اطلاعات اقشار آسیب پذیر بحران کرونا
مهسا قوی قلب خبرنگار

رئیس جمعیت هلال احمر در نشست با مؤسسات خیریه و عام‌المنفعه در خصوص امدادرسانی در دوران کرونا، گفت: امیدواریم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان و نیازهای مبرم معیشتی اقشار آسیب‌پذیر، هرچه سریع‌تر اطلاعات گروه‌های هدف را جمع‌آوری کرده و ارائه دهد.

به‌گزارش «ایران»، کریم همتی با اشاره به اینکه بسیاری از مؤسسات خیریه با ایثار و از خودگذشتی در حال خدمت‌رسانی هستند، بیان کرد: بالغ بر ۴۱۰ میلیارد ریال کمک‌های غیرنقدی و ۲۳۰ میلیارد ریال کمک‌های نقدی از آغاز شیوع کرونا ویروس از طریق مردم جمع شده است. جمعیت هلال احمر هم از همان روزهای اول علاوه بر بحث درمان، در زمینه معیشت هم تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در اختیار افراد نیازمند قرار گرفته است.
او در ادامه توضیح داد: همکاری‌های مشترک بین خیرین و نهادها ازجمله جمعیت هلال احمر می‌تواند به موضوع کمک‌رسانی به مردم سرعت عمل بیشتری ببخشد. موضوع مهم در زمینه فعالیت‌ها بویژه در عملکرد هلال احمر لزوم ایجاد شفافیت است. خوشبختانه در بحران شیوع کرونا همدلی نهادها و مردم با یکدیگر درسطح قابل قبولی بود.
همتی گفت: با کمک خیرین در دوران کرونا به حدود یکصد هزار خانوار که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند، کمک‌های معیشتی داده شده و در صورت همکاری تشکل‌ها می‌توانیم این رقم را به ۲۰۰ هزار خانوار برسانیم.
او افزود: از وزارت رفاه تقاضا داریم تا برای نهادها تقسیم کار کرده و رسیدگی به هر ناحیه از کشور را به یک نهاد خاص اختصاص دهد. از سوی دیگر مؤسسات خیریه هم باید در برابر جمع‌آوری کمک‌های مردمی هدفمند باشند. بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال توسط خیرین برای خرید ونتیلاتور در اختیار جمعیت قرار گرفت که تاکنون یکصد دستگاه ونتیلاتور توزیع شده است.
او با اشاره به اینکه کشور، همیشه در معرض خطر است، اظهار کرد: قطعاً با همکاری سازمان‌های مردم نهاد می‌توان میزان خدمات رسانی‌ها را افزایش داد.

کپی