اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

پنج رویداد جهان

پنج رویداد جهان

ابتلا در کره جنوبی تک‌رقمی شد

تعداد مبتلایان روزانه در کره جنوبی برای اولین باردر دو ماه گذشته از زمان شیوع ویروس کرونا  یک رقمی گزارش شده است. شمار مبتلایان جدید در این کشور تنها ۸ نفر اعلام شده است و گفته شده که محدودیت‌ها در گردهمایی‌های اجتماعی این کشور کاهش خواهد یافت. به گزارش ایرنا، تا کنون 10.661 نفر در کره جنوبی به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد 234 نفر جان خود را از دست داده و 8042 نفر بهبود یافته‌اند.
 
---
آخرین آمار کرونا در جهان
تا عصر امروز 2.345.466 نفر در جهان به کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد 161.192 نفر جان خود را از دست داده‌اند. از این تعداد 604.596 نفر نیز بهبود یافته‌اند. آمریکا با 738.923 مبتلا و 39.015 قربانی در صدر جدول مبتلایان و قربانیان کووید 19 است. اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان، انگلستان و چین به ترتیب در رتبه‌های دوم تا هفتم این جدول هستند. بعد از ایران که در رتبه هشتم قرار دارد، ترکیه با 82.329 مورد ابتلا و 1890 قربانی و بلژیک با 38.496 ابتلا و 5.683 قربانی در رتبه نهم و دهم هستند. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه در ۲۴ ساعت گذشته 6060 تن افزایش یافته و در مجموع به 42.853 تن رسیده است. همچنین در یک روز اخیر در این کشور ۴۸ تن بر اثر کرونا جان خود را از دست داده و شمار جان‌باختگان به ۳۶۱ تن رسیده است.
 
---
تشویق فوتبالی کادر درمانی
فدراسیون جهانی فوتبال،  در ویدیویی که بسیاری از فوتبالیست‌های معروف جهان در آن حضور پیدا کرده‌اند از پرستاران و پزشکان برای کمک به بیماران کووید۱۹ قدردانی کرده است. این ویدئو که با دیوید بکهام شروع می‌شود، بدون کلام است و تنها فوتبالیست‌های مشهور زن و مرد که به نظر می‌رسد همگی در خانه و شرایط قرنطینه هستند، کف می‌زنند. این کلیپ با مارادونا و در نهایت کف زدن پله، اسطوره برزیلی فوتبال تمام می‌شود.
 
---
برگزاری نماز عید فطر در خانه‌ها  
معاون امور رسانه‌ای مسجد‌النبی اعلام کرده امسال به دلیل شیوع کرونا، نماز جماعت عید فطر در این مسجد برپا نمی‌شود. جمعان عسیری گفته تعلیق حضور نمازگزاران تا زمانی که اطلاعیه‌ای از سوی مسوولان عالی رتبه عربستان سعودی صادر نشود، همچنان ادامه خواهد داشت. مفتی اعظم عربستان سعودی نیز اعلام کرده است که نمازعید فطر در صورت ادامه یافتن کرونا در خانه‌ها برپا می‌شود.
 
---
طنین صدای یک جهان؛ با هم در خانه‏
با آمدن کرونا هزاران کنسرت در سراسر جهان لغو شد. اما امروز (یکشنبه) قرار است کنسرتی جهانی از خانۀ ستاره‌های موسیقی در سراسر جهان پخش شود. در این کنسرت که «یک جهان؛ با هم در خانه» نام دارد، بیش از یکصد هنرمند از جمله التون جان، لیدی گاگا، تیلور سویفت، گروه راک انگلیسی رولینگ استونز و بیلی آیلیش از خانه‌های خود بصورت زنده برنامه اجرا می‌کنند.‏ این رویداد جهانی هشت‌ساعته با کمک سازمان جهانی بهداشت و جنبش جهانی شهروندان سازماندهی شده است.‏
 

 

کپی