اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

ظریف به ترامپ: در امور کشورم دخالت نکن / ایران به‌زودی صادرکننده ونتیلاتور خواهد شد

ظریف به ترامپ: در امور کشورم دخالت نکن / ایران به‌زودی صادرکننده ونتیلاتور خواهد شد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه در توئیتی خطاب به دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، اعلام کرد که ایران از چند ماه آینده، دستگاه تنفس مصنوعی صادر می‌کند.

ظریف در این توئیت خطاب به ترامپ نوشت: تمام کاری که باید انجام دهید، این است که از مداخله در امور کشورهای دیگر و به ویژه کشور من دست بردارید.

بیشتر بخوانید: اگر ترامپ آنقدر ونتیلاتور دارد که به ایران اهدا کند چرا آمار فوتی‌های آمریکا بالاست؟

حمله دوباره ترامپ به جان کری درباره برجام / او نمی‌خواهد ایران توافق دیگری داشته باشد

ظریف در ادامه این توئیت آورد: و باور کنید، ما از هیچ سیاستمدار آمریکایی نصیحت نمی گیریم.

وزیر امور خارجه کشورمان به ادعای اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره آمادگی کشورش برای کمک به ایران واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره کمک به مردم ایران و خطاب به او در صفحه توییترش نوشت: ایران ظرف چند ماه قادر به صادر کردن ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) خواهد بود. تمام کاری که باید انجام دهی این است که مداخله در امور کشورهای دیگر و به ویژه کشور من را متوقف کنی.

ظریف همچنین درباره ادعای ترامپ راجع به این که جان کری وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با ارتباط با ایران قانون لوگان آمریکا را نقض می‌کند گفت: باور کن که ما توصیه هیچ سیاست‌مدار آمریکایی را نمی‌پذیریم.

اظهارات ظریف در پی این مطرح می‌شود که ترامپ در نشست خبری کاخ سفید به تازگی مدعی شد: به آن‌ها پیشنهاد کمک داده‌ام، اگر ونتیلاتور نیاز داشته باشند که دارند، من برای آن‌ها ونتیلاتور می‌فرستم. ما هزاران ونتیلاتور اضافی داریم.

ترامپ همچنین جان کری را  به نقض قانون لوگان و کمک به ایران متهم کرد و  گفت که ایران در حال حاضر منتظر است که شاید او در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا در رقابت شکست بخورد و دوباره بتوانند از آمریکا امتیاز بگیرند.

بیشتر بخوانید: 


 

کپی