اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

حشد شعبی: ۹۰ درصد گروهک‌های داعش فلج شده‌اند

حشد شعبی: ۹۰ درصد گروهک‌های داعش فلج شده‌اند

حشد شعبی عراق اعلام کرد که گروه تروریستی داعش دو سلاح از مهمترین تسلیحات خود را از دست داده است و ۹۰ درصد از گروهک‌های داعش فلج شده‌اند.

 به نقل از خبرگزاری المعلومه، علی الحسینی، مسؤل ارتباطات در شمال عراق اعلام کرد، گروه تروریستی داعش دو سلاح از مهمترین سلاح‌های خود را از دست داده است. این گروه تروریستی بخش زیادی از توانمندی‌های جنگی خود را در تمامی بخش‌های عراق به ویژه در مرزهای میان استان‌های صلاح‌الدین، کرکوک و دیالی از دست داده است.

الحسینی در ادامه افزود: داعش با از دست دادن نیروهای انغماسی و انتحاری و گردان‌های مهندسی مسؤول ساخت بمب و ایجاد تله‌های انفجاری در عملیات‌های ویژه نیروهای عراقی، این دو سلاح مهم خود را از دست داده است.

در گروه‌هایی مانند داعش یا هیئت تحریرالشام، "انغماسی" به فرد یا یگانی گفته می‌شود که کمربند انفجاری و سلاح سبک به‌ همراه دارد و تا آخرین گلوله می‌جنگد و پس از پایان رسیدن گلوله‌هایش خود را منفجر می‌کند.

تفاوت فرد انغماسی با مهاجم انتحاری در این گروه‌ها این است که فرد انتحاری فقط کمربند انفجاری دارد یا سوار بر یک خودروی بمب‌گذاری شده، خود را به هدف می‌رساند و بدون درگیری با افراد مقابل خود را منفجر می‌کند، ولی انغماسی پیش از انفجار خود را درگیر می‌کند.

وی همچنین تصریح کرد: به خاطر حملات پیشدستانه  نیروهای امنیتی عراق، ۹۰ درصد هسته‌های داعش فلج شده‌اند و دیگر نمی‌توانند به طور مستقیم حمله‌ای را انجام دهند. مهمترین محوری که داعش روی آن حساب باز کرده بود، نیروهای انغماسی بودند که فعالیت آنها خاتمه یافته است.

مسؤول ارتباطات در شمال عراق خاطرنشان کرد که پایان نهایی داعش نزدیک است و تلاش‌های اطلاعاتی نیروهای عراقی در شناسایی و خنثی کردن گروهک‌های مخفی داعش که خطرناک‌ترین بخش در ساختار این گروه تروریستی به شمار می‌آیند، موفقیت‌آمیز بودند و عاملان اکثر حملات تروریستی به ویژه در محور "طوزخورماتو" و مناطق دیگر دستگیر شده‌اند./ایسنا

 

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی