اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

وضعیت نگران کننده تلفات بالای کرونا در خانه‌های سالمندانِ انگلیس

وضعیت نگران کننده تلفات بالای کرونا در خانه‌های سالمندانِ انگلیس

شمار افرادی که بر اثر شیوع ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در خانه‌های سالمندان انگلیس و ولز جان خود را از دست داده‌اند احتمالا به ۷۵۰۰ نفر افزایش یافته‌ است.

سازمان خیریه موسوم به Care England‌ که خانه‌های سالمندان را در بریتانیا نمایندگی می‌کند با اعلام این مطلب به نوعی هشدار داده است که شمار قربانیان کرونا در این کشور می‌تواند بسیار بیشتر از آمار رسمی اعلام شده باشد.

بر اساس تازه‌ترین آماری که از شمار قربانیان کرونا در انگلیس منتشر شده بیش از ۱۵ هزار نفر تاکنون بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. این آمار با احتساب ۸۸۸ مورد مرگ جدید که روز شنبه از سوی منابع رسمی مورد تایید قرار گرفت منتشر شده است.

سازمانی که خانه‌های سالمندان و از کارافتادگان مستقل را نمایندگی می‌کند هشدار داده است که در صورت گنجاندن بیش از ۷۰۰۰ مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا که در مراکز نگهداری سالمندان روی داده، شمار کلی قربانیان کرونا افزایش چشمگیری خواهد یافت.

این سازمان با استناد به تخمین‌هایی که بر اساس میزان مرگ و میر در این مراکز از اوایل ماه آوریل گزارش شده هشدار داده که ممکن است تعداد سالخوردگان قربانی کووید ۱۹ به ۷۵۰۰ نفر افزایش پیدا کرده باشد.

مارتین گرین،‌ مدیر کل سازمان Care England در گفتگو با روزنامه دیلی تلگراف تصریح می‌کند: بدون تست و آزمایش‌های تشخیص دقیق بیماری، بسیار دشوار می‌توان آماری واقعی و مطلق ارائه داد.

به گفته وی، با این حال اگر به نرخ مرگ و میر در این مراکز از اوایل ماه آوریل نگاه کنیم و آن را با میزان مشابه در سالهای قبل مقایسه کنیم، ارزیابی اولیه این است که دست کم ۷۵۰۰ نفر در پی تبعات ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند.

این آمار بسیار بیشتر از ۱۴۰۰ مورد مرگ و میر گزارش شده از سوی دولت در خانه‌های سالمندان و نیز غیر قابل مقایسه با ۲۱۷ قربانی ویروس است که اداره آمار ملی تا سوم آوریل در انگلیس و ولز سرشماری کرده است.

آمار رسمی ارائه شده از سوی دولت انگلیس در خصوص شمار قربانیان کرونا تنها موارد مرگ ثبت شده در بیمارستان‌ها را شامل می‌شود.

اداره ملی آمار انگلیس نیز طی هفته گذشته تصریح کرد که داده‌های اعلام شده بیانگر این مطلب است که موارد مرگ و میر در بیمارستان‌ها تنها ۸۵ درصد قربانیان کرونا در کشور را تشکیل می‌دهند.

به گزارش یورونیوز، از سوی دیگر مت هانکوک،‌ وزیر بهداشت انگلیس به تازگی ضمن حضور در یک کمیسیون پارلمانی در پاسخ به سوالی درباره داده‌های اداره ملی آمار گفته است که شمار واقعی موارد مرگ و میر در خانه‌های سالمندان بسیار بیشتر از میزان اعلام شده است و آمار رسمی در این خصوص به زودی منتشر می‌شود./ایسنا

 

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی