اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

بهره برداری از ۲۳ پروژه راهداری در کرمانشاه تا پایان سال 99

بهره برداری از ۲۳ پروژه راهداری در کرمانشاه تا پایان سال 99

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه گفت: ۲۳ پروژه راهداری تا پایان سال ۹۹ در این استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه روز یکشنبه به نقل از فریبرز کرمی اعلام کرد: پروژه لکه گیری، درزگیری، آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی، بوگسیل بتن غلطکی و بازیافت تمامی شهرستان‌های شمال غربی استان در سه راهی بیاشوش - روانسر در قالب تعریض و روکش آسفالت به طول هفت کیلومتر در ایام الله دهه فجر با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه گفت: همچنین پروژه لکه گیری، درزگیری، آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی، بوگسیل، بتن غلطکی و بازیافت تمامی شهرستان‌های شمال غربی استان در محور روانسر- پاوه در قالب روکش آسفالت به طول پنج کیلومتر و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح می‌شود.

کرمی از افتتاح پروژه لکه گیری، درزگیری، آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی، بوگسیل، بتن غلطکی و بازیافت تمامی شهرستان‌های شرقی استان در محور همدان- کنگاور در قالب روکش آسفالت به طول ۴.۷ کیلومتر و اعتبار ۳۸ میلیارد ریال در دهه فجر خبر داد.

وی از افتتاح پروژه متمم قرارداد اصلاح پیچ کریم حاصله در محور کرمانشاه-اسلام آباد غرب به طول ۷۰۰ متر و اعتبار ۳۰ میلیارد در هفته دولت خبر داد و عنوان کرد: اصلاح پیچ لعل آباد واقع در محور کرمانشاه- اسلام آباد غرب به طول ۱.۱ کیلومتر و اعتبار ۳۵ میلیارد ریال در هفته دولت در دستور کار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه تصریح کرد: پروژه اصلاح نقاط حادثه خیز زودبازده در اقصی نقاط استان با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در هشت نقطه تا پایان سال انجام خواهد شد و همچنین طرح ملی ابرار در قالب بهسازی و روکش آسفالت راه‌های روستایی به طول ۳۰ کیلومتر در هفته دولت و همچنین دهه فجر با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

کرمی از افتتاح پروژه لکه گیری، درزگیری، آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی، بوگسیل، بتن غلطکی و بازیافت شهرستانهای جنوب غربی استان شامل کرمانشاه، اسلام آباد غرب، قصرشیرین، گیلان‌غرب، سرپل‌ذهاب و دالاهو به طول ۳۰ کیلومتر با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال در دهه فجر خبر داد.

وی گفت: همچنین تکمیل زون ۲،۳،۴ محوطه به همراه تکمیل دیوار محوطه پایانه مرزی پرویزخان در شهرستان قصرشیرین به طول ۳۰ هزار و ۵۰۰ متر مربع و اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در دهه فجر انجام خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده ای کرمانشاه از احداث پاسگاه پلیس راه کرمانشاه -خسروی در محور کرمانشاه- اسلام آبادغرب به طول ۶۶۰ مترمربع و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در دهه فجر خبر داد.

کرمی گفت: همچنین تعمیرات اساسی پایانه مرزی خسروی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در هفته دولت انجام خواهد شد و پروژه بازنگری پایانه مرزی خسروی جهت ایام اربعین شامل احداث گیت، سرویس بهداشتی سیار و … در هفته دولت با اعتبار نیم میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: سایت‌های موقت مرزهای سه گانه شامل شوشمی، شیخ صله، سومار در شهرستان‌های پاوه، ثلاث باباجانی و گیلانغرب در دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود و اکنون در حال مناقصه است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از افتتاح پروژه لکه گیری، شانه سازی و روکش آسفالت محورهای بیستون-سنقر، سنقر- قروه به طول هشت کیلومتر با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد و گفت: احداث راهدارخانه و ساختمان مرکز شهرستان دالاهو با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و به طول ۲۹۴ مترمربع در دهه فجر در صورت تأمین اعتبار افتتاح خواهد شد.

کرمی از احداث راهدارخانه و ساختمان مرکزی شهرستان سرپل ذهاب به طول ۲۹۴ مترمربع و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در صورت تأمین اعتبار در دهه فجر خبر داد همچنین ساختمان راهدارخانه هجیج شهرستان پاوه در محور پاوه- هجیج با اعتبار ۵۵ صدم میلیارد ریال و ۶۰۰ متر مربع در صورت تأمین اعتبار در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

وی از احداث تقاطع غیر همسطح ایوان- گیلانغرب به طول سه کیلومتر و اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در صورت تأمین اعتبار در دهه فجر خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای بهسازی، لکه گیری و روکش آسفالت محور اسلام آبادغرب، شاهبداغ و قلاجه در محورهای بیستون- سنقر و سنقر- قروه به طول ۸ کیلومتر و اعتبار ۱۲ میلیارد ریال در طول دهه فجر خبر داد.

کرمی عنوان کرد: همچنین راهدارخانه و ساختمان مرکزی شهرستان اسلام آبادغرب به طول ۲۹۴ مترمربع و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در صورت تأمین اعتبار در دهه فجر احداث خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای ۸۰ درصد پروژه مجتمع خدماتی رفاهی در بخش خصوصی در محور ماهیدشت- کرمانشاه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال اواخر تابستان در دستور کار است همچنین ۹۰ درصد از عملیات اجرایی فاز یک مجتمع خدمات رفاهی بخش خصوصی واقع در محور کوزران-جوانرود با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در تابستان خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: اجرای ۹۵ درصد از کل عملیات اجرایی فاز یک مجتمع خدمات رفاهی بخش خصوصی در سرپل ذهاب- گیلانغرب با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در تابستان انجام خواهد شد.​
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و ۲۴ هزار کیلومتر مساحت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است/ایرنا

کپی