اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
سلیمی:

اگر ترامپ آنقدر ونتیلاتور دارد که به ایران اهدا کند چرا آمار فوتی‌های آمریکا بالاست؟

اگر ترامپ آنقدر ونتیلاتور دارد که به ایران اهدا کند چرا آمار فوتی‌های آمریکا بالاست؟

نماینده مردم سمیرم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: واقعا اگر ترامپ هزاران دستگاه ونتیلاتورِ اضافی دارد پس چرا این قدر آمار روزانه مرگ ناشی از کرونا در آمریکا بالا است؟

اصغر سلیمی در خصوص صحبت‌های دونالد ترامپ در نشست خبری کارگروه ویروس کرونای کاخ سفید که گفته بود تحریم‌های ایران را لغو نمی کنیم، اما اگر "ونتیلاتور"(دستگاه تنفس مصنوعی) نیاز داشته باشند من برای آن‌ها ونتیلاتور می‌فرستم، اظهار کرد: این صحبت‌های ترامپ چیزی جز شانتاژ تبلیغاتی نیست، چرا که رییس جمهور آمریکا روزانه این دروغ ها را تکرار می‌کند. واقعا اگر ترامپ هزاران دستگاه ونتیلاتور اضافی دارد پس چرا این قدر آمار روزانه مرگ ناشی از کرونا در آمریکا بالا است!؟

وی افزود: اگر این همه امکانات دارند چرا بیشترین آمار مرگ و میر ثبت شده ناشی از ویروس کرونا در آمریکا است؟ در چین آمار مرگ و میر با وجود جمعیت بالای این کشور در مقایسه با آمریکا بسیار کمتر بود. این آمار بالای مرگ در آمریکا نشان می‌دهد که سیستم بهداشتی و درمانی این کشور عملکرد خوبی نداشته است.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: اتفاقا آمریکا در مواجهه با این بیماری دچار کمبود اقلامی حفاظتی و بهداشتی است به طوری که محموله ماسک دیگر کشورها را در فرودگاه می‌رباید تا کمبود خود را جبران کند.

سلیمی تصریح کرد: این موارد نشان می‌دهد که چقدر آمریکا دچار مشکل است و پذیرفتن کمک از چنین کشوری برای ایران اسلامی قابل قبول نیست. خوشبختانه ایران از نظر امکانات بهداشتی و درمانی در سطح خوبی است و هم اکنون آمار روزانه مرگ در اثر کرونا در کشور مرتب کمتر می شود. در تامین دارو برای بیماران کمی دچار مشکل هستیم اما کمبود دستگاه تنفس مصنوعی نداریم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، گفت: بر فرض که دارو هم طبق گفته ترامپ تحریم نباشد، اما به علت تحریم‌ها در مبادلات بانکی دچار مشکل جدی هستیم و برای آن پولی که باید در قبال دارو حواله کنیم راهکاری دیده نشده است چون مبادلات بانکی با ایران تحریم است.

وی در خصوص انتقادهای ترامپ از سازمان بهداشت جهانی، گفت: سازمان بهداشت جهانی اطلاعات لازم در مورد ویروس کرونا را به آمریکا داده است و این ترامپ بود که کرونا را جدی نگرفت و به مردم آمریکا گفت که این بیماری چیزِ خاصی نیست. بنابراین این انتقادها چیزی جز فرافکنی نیست و قصد ترامپ پوشاندن ضعف‌های خود در مدیریت بیماری کرونا است تا برای انتخاباتی که امسال در پیش دارد دچار مشکل نشود./ابسنا

کپی