اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

بسته‌های بهداشتی بین ۵۰۰۰ تبعه افغانستان در کرمان توزیع شد

بسته‌های بهداشتی بین ۵۰۰۰ تبعه افغانستان در کرمان توزیع شد

معاون سیاسی استاندار کرمان از توزیع بسته‌های بهداشتی بین ۵ هزار تبعه افغانستان در کرمان خبر داد و گفت: توزیع بسته‌های غذایی نیز در آینده انجام خواهد شد.

 محمدصادق بصیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سفارت افغانستان در تهران از اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی برای کمک های بشردوستانه استانداری کرمان تقدیر کرد اظهار داشت: سفارت افغانستان با انتشار پیامی مراتب تقدیر خود را از اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان به سبب توزیع کمک‌های بشردوستانه در راستای کنترل بیماری کووید 19 اعلام کرد.

وی ادامه داد: با اجرای طرحی ویژه با تحقیقات میدانی و تکمیل پرسشنامه پنج هزار نفر از اتباع کشور افغانستان در استان کرمان در دو گروه نیازمند و بسیارنیازمند شناسایی شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با عنوان اینکه تاکنون بسته‌های بهداشتی بین این دو گروه توزیع شده است گفت: توزیع بسته‌های غذایی نیز در آینده انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: سفارت افغانستان در تهران ضمن تقدیر از آقای علی شفیعی مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان خواستار تداوم کمک‌ها بویژه از سوی خیرین شده است.

علی شفیعی مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان نیز اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، فعالیت‌های پیشگیرانه و مقابله با بیماری کووید 19 در بین اتباع کشور افغانستان در استان کرمان نیز آغاز شده است.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان با بیان اینکه این کمک‌ها همچنان ادامه دارد افزود: اتباع افغانستانی نیز از خدمات درمانی کووید 19مانند هموطنان ایرانی برخوردار هستند./ تسنیم

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی