اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

مسن‌ترین بیمار کرونایی سیرجان بهبود یافت

مسن‌ترین بیمار کرونایی سیرجان بهبود یافت

کرمان خانم ۸۰ ساله‌ سیرجانی به عنوان مسن ترین بیمار مبتلا به کرونا در سیرجان بهبود یافت و از بیمارستان امام رضا(ع) این شهرستان مرخص شد.

دکتر "زهرا ابناء" متخصص بیماری های عفونی با اعلام این خبر گفت: این بیمار به همراه دخترش ۱۸ فروردین با علائم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان امام رضا(ع) سیرجان بستری و نتیجه آزمایش‌شان مثبت شد.

پزشک معالج این بیمار افزود: بیمار با ۸۰ سال سن و داشتن سابقه بیماری قلبی عروقی و فشارخون، با تب و سرفه و تنگی نفس به بیمارستان مراجعه کرد و با توجه به مراجعه به موقع از زمان شروع علائم علی رغم درگیری وسیع ریوی با تلاش کادر درمانی بهبود یافت که این خبری مسرت بخش است و پس از ترخیص از بیمارستان، دوره نقاهت خود را به همراه دخترش که او هم بهبود یافته و مرخص شده است، در قرنطینه سپری خواهند کرد.

ابنا با اشاره به افزایش آمار بیماران کرونا در سیرجان ادامه داد: از مردم فهیم سیرجان می خواهیم، حال که پزشکان و پرسنل بهداشتی و درمانی دلسوزانه و با تمام وجود در این شرایط در حال خدمتگذاری هستند، توصیه ها را جدی گرفته و با حساسیت ویژه‌ای اصول بهداشت فردی را رعایت کرده، حتی الامکان در خانه بمانند و در صورت نیاز ضروری به حضور در خارج از خانه، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی