اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

فرماندار کرمان : سیل ۱۸میلیارد تومان به بخش کشاورزی شهداد خسارت زد

فرماندار کرمان : سیل ۱۸میلیارد تومان به بخش کشاورزی شهداد خسارت زد

فرماندار کرمان با بیان اینکه بیشترین خسارت سیل در این شهرستان به بخش شهداد وارد شده است گفت: بر اساس برآورد اولیه تا این لحظه سیل به بخش کشاورزی شهداد ۱۸میلیارد تومان خسارت وارد کرده است.

علی بابایی روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه مناطق سیل‌زده شهداد افزود: یکی از مشکلات در بخش شهداد این است که آب‌هایی که از ارتفاعات سیرچ و کوهپایه سرازیر می‌شوند، به مناطق جهر و شهداد ورود پیدا می‌کنند و در پی بارش‌های شب گذشته، آب به سمت تکاب های جنوبی و روستاهای امیرآباد و شفیع آباد سرازیر و وارد مزارع و منازل روستایی این منطقه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ خانه در روستای امیرآباد و جهر تحت تاثیر سیل قرار گرفته‌اند گفت: تا این لحظه سیل به ۸۰۰هکتار از مزارع و باغات بخش شهداد بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت وارد کرده است.

فرماندار کرمان از تخریب ۲۲رشته قنات بین ۴۰ تا ۱۰۰درصد در روستاهای متاثر از سیل شهداد خبرداد و افزود: همچنین سیلاب در این منطقه به ۱۲۰راس دام سبک و ۱۱راس دام سنگین خسارت وارد کرده است.

بابایی با اشاره به اینکه روند امدادرسانی توسط هلال احمر، سپاه، بخشداری و دهیاری‌ها در حال انجام است تصریح کرد: آب و برق روستای جهر و کشیت در این سیلاب قطع شده که آبرسانی و برق رسانی سیار به صورت سیار انجام شده است.

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه ۳۰ تیر برق در اثر سیلاب تخریب شده گفت: بازگشایی راه اندوهجر به روستای جهر و نسک و حرمک توسط نیروهای راهداری در حال انجام است.

 سیلاب تلفات جانی نداشته

بابایی با بیان اینکه خوشبختانه سیلاب تلفات جانی نداشته خاطرنشان کرد: امدادرسانی به خوبی در این مناطق در حال انجام است.

وی بیان داشت: بیشترین خسارت سیلاب در شهرستان کرمان به بخش شهداد و روستاهای آن وارد شده است.

بخش شهداد در ۱۰۰کیلومتری کرمان قرار دارد./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

امدادرسانی به ۸۷ نفر در مناطق سیل زده کرمان

کپی