اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
لزوم تفویض اختیار به استان‌ها برای کنترل بیماری

آغاز فعالیت برخی ‌صنوف استان فارس از فردا

آغاز فعالیت برخی ‌صنوف استان فارس از فردا

استاندار فارس با بیان اینکه فعالیت سایر صنوف از فردا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شروع می‌شود، گفت: رعایت پروتکل‌ها از سوی اصناف الزام‌آور است و در صورت بی‌مبالاتی از سوی صنوف برخورد جدی می‌شود.

عنایت‌الله رحیمی بعدازظهر امروز در نشست فوق‌العاده ستاد استانی کرونا با اشاره به اقدامات خوبی که در راستای پیشگیری استان فارس انجام شده است، اظهار داشت: هدف اصلی ما حفاظت از سلامت مردم است که تا اندازه‌ای محقق شده و اقدامات انجام شده در این راستا بوده است.

وی با اشاره به جزئیات اقدامات انجام شده گفت: بخشی از اقدامات در راستای تولید مواد ضدعفونی و الکل بود که در استان فارس 14 کارخانه ضدعفونی راه‌اندازی شده است و تولید این مواد قبلا 7- 8 تن بوده که امروز 2 برابر شده است.

رحیمی با اشاره به تولید ماسک در استان افزود: امروز استان فارس در تولید ماسک به 200 هزار عدد در روز رسیده است و مشکلاتی که کارگاه‌ها در زمینه‌های مختلف داشتند با هماهنگی بین دستگاه‌ها برطرف شده است.

استاندار فارس با بیان اینکه اقداماتی که در استان انجام شده با همراهی خوب مردم، اطلاع‌رسانی‌ها و آموزش دقیق و تلاش کادر پزشکی بوده است، بیان کرد: تصمیمات به موقع و پیشگیرانه به همراه انجام فاصله‌گذاری اجتماعی متناسب با شرایط استان سبب وضعیت کنونی فارس شده است.

فعالیت صنوف در استان فارس

رحیمی درباره فعالیت صنوف در استان فارس عنوان کرد: در استان فارس تعدادی از فعالیت‌های بی‌خطر و مورد نیاز در روزهای اخیر مجاز به فعالیت شدند و مابقی اصناف هنوز شروع به فعالیت نکردند.

استاندار فارس با بیان اینکه فعالیت سایر صنوف از فردا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شروع می‌شود، تصریح کرد: رعایت پروتکل‌ها از سوی اصناف الزام‌آور است و در صورت بی‌مبالاتی از سوی صنوف برخورد جدی می‌شود.

وی از معاون وزیر بهداشت خواستار رفع برخی از مسائل و مشکلات بخش بهداشت و درمان استان شد و گفت: یکی از این موارد مشکلات بیمارستان‌های خصوصی و خیریه است با توجه به خدمات گسترده این بخش و اینکه قسمتی از اقتصاد استان از بخش درمان بوده است؛ امروز بیمارستان‌های خیریه و خصوصی استان دچار مشکل شدند و ممکن است که ورشکست شوند.

رحیمی با اشاره به دیگر مسائل موجود در استان افزود: مطالبات پرسنل درمانی موضوع دیگری است که باید به آن توجه شود هرچند که ما می‌دانیم کشور با مشکلات مالی درگیر است.

وی با اشاره به اینکه ماده اولیه تولید مواد ضدعفونی و شوینده الکل است، از معاون وزیر بهداشت تقاضا کرد که الکل تولیدی فارس در استان هزینه شود و پس از رفع نیاز به دیگر استان‌ها داده شود.

رحیمی همچنین گفت: در تولید مواد شوینده این آمادگی در استان فارس وجود دارد که استان‌های دیگر نیز پوشش داده شود به شرط آنکه در سهمیه الکل استان فارس تجدیدنظر شود.

استاندار فارس همچنین خواهان رفع کمبودها در زمینه تجهیزات پزشکی شد و افزود: تقاضا داریم که مسئله تفویض اختیار به استان‌ها برای کنترل بیماری در ستاد ملی مطرح شود./ تسنیم

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی