اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

شمار مبتلایان کرونا در افغانستان افزایش یافت

شمار مبتلایان کرونا در افغانستان افزایش یافت

آمارهای رسمی دولت افغانستان نشان می‌دهد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۹۰۶ تن افزایش یافته است.

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۶۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور مشاهده شده و آمار کل مبتلایان به این بیماری به ۹۰۶ تن رسید.

وحید مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان به رسانه‌ها گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶۵ نمونه مشکوک در آزمایشگاه‌های افغانستان مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۶۶ مورد مثبت و بقیه منفی شده‌اند.

موارد جدید ابتلا شامل ۲۶ مورد در کابل، ۱۵ مورد در قندهار، ۶ مورد دربلخ، ۵ مورد در قندوز، ۵ مورد در هرات، ۴ در هلمند، ۳ مورد در لغمان، یک مورد در ننگرهار و یک مورد در کنر است.

براساس اطلاعات وزارت بهداشت افغانستان، تاکنون از مجموع افراد مبتلا ۱۱ درصد بهبود یافته‌اند.

مایار گفت، در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ تن از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور بهبود یافته‌اند که با این رقم، مجموع بهبودیافتگان به ۹۹ نفر افزایش یافته است.

او تصریح کرد که در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی در اثر کرونا به ثبت نرسیده است.

در پی افزایش شیوع کرونا در افغانستان، دولت در بسیاری از شهرها محدودیت‌های تردد را برای شهروندان وضع کرده است. در کابل و هرات که در صدر شهرهای آلوده به ویروس کرونا قرار دارند نیز قرنطینه برای مدتی دیگر تمدید شده است.

همچنین دولت اعلام کرده که در نظر دارد تا بودجه بیشتری را برای مبارزه با شیوع کرونا در این کشور اختصاص دهد. محمد اشرف غنی، رییس‌جمهوری افغانستان نیز گفته که برای جلب حمایت مالی بیشتر جامعه جهانی مذاکراتی را با نهادهای بین‌المللی آغاز می‌کند./ ایسنا 

موافقت شورای همکاری خلیج فارس برای تاسیس شبکه امنیت غذایی مقابله با کرونا

 

کپی