اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رئیس اتحادیه رستوران‎داران:

فعالیت رستوران‎ها فقط به شکل غذای بیرون‎بر است

فعالیت رستوران‎ها فقط به شکل غذای بیرون‎بر است

با توجه به آنکه صنف رستوران‎داران جزء مشاغل پرخطر محسوب می‌شود، بنابرین فعالیت آن‎ها فقط به صورت عرضه غذای بیرون‌بر با رعایت کامل مسائل بهداشتی است و اجازه پذیرش مشتریان به داخل رستوران را ندارند.

رئیس اتحادیه رستوران‎داران گفت: این صنف وضعیت مناسبی ندارند و نزدیک به 40 روز است که در تعطیلی مطلق به سر می‎برند. که با توجه به نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان پیش بینی می‎کنیم که این وضعیت تا 3 ماه آینده نیز ادامه داشته باشد.

علی اصغر میرابراهیمی، گفت: با توجه به آنکه صنف رستوران‎داران جزء مشاغل پرخطر محسوب می‌شود، بنابرین فعالیت آن‎ها فقط به صورت عرضه غذای بیرون‌بر با رعایت کامل مسائل بهداشتی است و اجازه پذیرش مشتریان به داخل رستوران را ندارند.

وی تاکید کرد: فقط رستوران‎هایی امکان فعالیت دارند که در سایت وزارت بهداشت ثبت نام و مسائل ایمنی بهداشت را رعایت کنند.

رئیس اتحادیه رستوران‎داران افزود:  براساس اعلام وزارت بهداشت اشخاصی که خواستار ارائه غذا به شکل بیرون‎بر هستند، باید در سایت وزارت بهداشت ثبت نام و اطلاعات خود را اعم از آدرس، تعداد کارکنان، نوع فعالیت و غیره را وارد و کدرهگیری خود را دریافت کنند. زیرا تنها در این صورت اجازه فعالیت برای آنها صادر می‎شود.

وی درخصوص وضعیت صنف رستوران‎داران نیز گفت: این صنف وضعیت مناسبی ندارند و نزدیک به 40 روز است که در تعطیلی مطلق به سر می‎برند. که با توجه به نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان پیش بینی می‎کنیم که این وضعیت تا 3 ماه آینده نیز ادامه داشته باشد./ایسنا

کپی