اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

درآمد‌های مالیاتی 31 درصد بیشتر شد

درآمد‌های مالیاتی 31 درصد بیشتر شد

رئیس سازمان امور مالیاتی از رشد ۳۱ درصدی درآمد‌های مالیاتی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ خبر داد و گفت: اهداف مالیاتی کشور، تحقق ۱۰۲ درصدی داشته است.

رئیس سازمان امور مالیاتی در نشست معاون اول رئیس جمهور با معاونان و مدیران وزارت اقتصاد، از رشد 31 درصدی درآمد‌های مالیاتی در سال 98 نسبت به سال 97 خبر داد.

امیدعلی پارسا با بیان این که اهداف مالیاتی کشور، تحقق 102 درصدی داشته است، گفت: این در حالی است که متوسط رشد درآمد‌های مالیاتی در 5 سال گذشته 21 درصد بوده است.

وی با اشاره به این که رشد درآمد مالیاتی مشاغل بدون تغییر نرخ، 94 درصد بوده است، افزود: این افزایش درآمد مالیاتی تنها با 30 درصد افزایش رسیدگی‌ها در سال 98 در مقایسه با سال 97 حاصل شده، ضمن این که سهم مالیات از 37 درصد منابع بودجه عمومی به 54 درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: سال گذشته در مجموع 143 هزار میلیارد تومان وصول مالیات و 25 هزار میلیارد تومان عوارض از محل قانون ارزش افزوده داشتیم ضمن این که مبارزه با فرار مالیاتی از اولویت‌های این سازمان است.

پارسا افزود: برای کمک به غلبه بر شرایط بوجود آمده ناشی از کرونا موضوع تمدید و امهال را برای مؤدیان مالیاتی رعایت کردیم تا دغدغه کمتری داشته باشیم.

همچنین رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران هم در این نشست با بیان این که سال 97 تعداد 175 طرح توانست 5 و یک دهم میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کند، گفت: سال گذشته هم 117 طرح توانست 4 و نیم میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کند،

سیدعلی محمد موسوی افزود: البته 800 میلیون دلار طرح هم به علت شرایط کرونایی تصویب نشده است که با تصویب این 800 میلیون دلار طرح سرمایه گذاری در سه شنبه این هفته، باید این مبلغ را به 4 و نیم میلیارد فوق اضافه کرد./تسنیم

کپی