اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

آغاز مرحله سوم کمک‌های حمایتی جمعیت هلال احمر در شرایط شیوع کرونا

آغاز مرحله سوم کمک‌های حمایتی جمعیت هلال احمر در شرایط شیوع کرونا

رییس جمعیت هلال احمر از تمرکز ویژه این نهاد بر هدایت کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی جهت حمایت از اقشار آسیب دیده از بحران کرونا خبر داد.

 دکتر کریم همتی با اشاره به اهتمام ویژه جمعیت هلال احمر به ساماندهی کمک‌های مردمی از ابتدای بحران کرونا تاکید کرد: جمعیت هلال احمر بر اساس قانون مدیریت بحران کشور نهاد متولی ساماندهی مشارکت‌های مردمی در بحران‌ها محسوب می‌شود و از همان ابتدای شروع بحران کرونا با هماهنگی موسسات خیریه و عام المنفعه و صدور مجوز برای ۲۷ نهاد مردمی دیگر به‌صورت جدی وارد این عرصه شد.

وی از کمک ۲۲۰میلیارد ریالی مردم به جمعیت هلال احمر تاکنون خبر داد و اظهارکرد: نخستین مرحله از کمک های مردمی به دلیل ذات بحران کرونا به تامین وسایل بهداشتی و ضروری برای نقاط محروم و حاشیه‌ای اختصاص یافت و علاوه بر آن ۵۰۰ هزار نفر از بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی نیز تحت پوشش ارائه اقلام ضروری بهداشتی قرار گرفتند.

به گفته همتی، جمعیت هلال احمر در مرحله دوم برای کمک به تامین برخی از اقلام ضروری برای بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها اقدام به کمک برای تهیه دستگاههای ونتیلاتور(کمک تنفسی) کرد که در این مرحله نیز حدود ۱۰۰ دستگاه به ارزش تقریبی ۱۶۰ میلیارد ریال مورد تعهد قرار گرفت که از این میزان تاکنون ۵۲ دستگاه با کمک خیران و مشارکت‌های مردمی تامین شده است.

رییس جمعیت هلال احمر مرحله سوم ساماندهی مشارکت‌های مردمی را اقدام برای ارایه کمک‌های معیشتی به خانواده‌های آسیب دیده از بحران کرونا اعلام و تاکید کرد: تعداد زیادی از مردم از این بحران آسیب‌های اقتصادی دیده‌اند و جمعیت هلال احمر بنا دارد تا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری بخشی از آن‌ها که تحت پوشش نهادهای حمایتی دیگر از قبیل کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیستند را  مورد حمایت قرار دهد.

بر اساس سایت هلال احمر، وی در پایان گفت: با توجه به فرمایش‌ها و تاکیدهای مقام معظم رهبری، جمعیت هلال احمر همه ظرفیت‌های درونی و بیرونی را فعال کرده است تا با استفاده از منابع داخلی و کمک‌های مردمی چه در داخل و چه خارج از کشور بتواند بخشی از آسیب‌های معیشتی مردم نیازمند را جبران کند. به همین منظور پویشی جدید از سوی این نهاد با همکاری موسسات خیریه و همه گروه‌های مرجع به‌زودی آغاز به کار می‌کند./ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی