اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

آخرین جزئیات از جمع آوری معتادان متجاهر در روزهای کرونایی

آخرین جزئیات از جمع آوری معتادان متجاهر در روزهای کرونایی

مدیرکل درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره آخرین جزئیات از جمع آوری معتادان متجاهر در این روزهای کرونایی، توضیحاتی داد.

حمید جمعه مدیرکل درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر  درباره آخرین جزئیات از جمع آوری معتادان متجاهر در این روزهای کرونایی، اظهار کرد: همه ما تابع دستورات و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

وی بیان کرد: معتادان متجاهر سیستم ایمنی بدنی ضعیفی دارند و به دلیل عدم رعایت بهداشت، دچار بیماری‌های همراه به جز اعتیاد می شوند به همین دلیل بیشتر در معرض خطر ابتلا به این ویروس قرار دارند.

جمعه پور با بیان اینکه جمع کردن این افراد به شکل گسترده بدون رعایت ضوابط و استانداردهای بهداشتی عاملی برای گسترش کروناست، ادامه داد: برنامه ریزی‌های لازم برای جمع‌آوری آن‌ها در حال انجام است جلسات متعددی در این روزها برگزار شده تا تمام جوانب بررسی شود.

مدیرکل درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یک دستورالعمل برای مدیریت و غربالگری بیماری کرونا در معتادان متجاهر با همکاری وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی کشور، استانداری تهران، سازمان زندان‌ها در حال طراحی است که بعد از تدوین و ابلاغ این دستورالعمل اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه فردا (شنبه) دستورالعمل تدوین و ابلاغ می‌شود، خاطرنشان کرد: هر اقدامی که برای جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر بخواهد صورت بگیرد در چارچوب این دستورالعمل خواهد بود./باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی