اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

توفان ویرانگر در راه اقیانوس آرام

توفان ویرانگر در راه اقیانوس آرام

مقامات کشورهای جزیره اقیانوس آرام که این هفته یک طوفان قدرتمند آن‌ها را درنوردید و و منجر به کشته و زخمی شدن چندین نفر و ایجاد ویرانی شد، اعلام کردند که این طوفان نمی‌تواند مانع تلاش‌های منطقه برای مهار شیوع کروناویروس جدید شود.

 طوفان گرمسیری "هارولد" با وزش بادهایی با سرعت بیش از ۲۵۱ کیلومتر در ساعت جزایر سلیمان، وانواتو، فیجی و تونگا را درنوردیده و منجر به قطعی برق گسترده و ایجاد ویرانی‌های بسیار شده است.

همچنین این طوفان ده‌ها نفر را که سوار بر یک کشتی بودند، غرق کرده و منجر به مرگ آنان شده است.

دولت تونگا نیز اعلام کرد که برق جزیزه "ائوآ"ی این کشور امروز (جمعه) به‌طور کامل قطع شده است و شماری از خانه‌ها تخریب شده‌اند اما هیچکس در این طوفان جان خود را از دست نداده است.

همچنین در فیجی نیز اگرچه تلفات جانی گزارش نشده است اما این طوفان ۲۶ نفر را مجروح و بیش از ۶۰۰۰ نفر را مجبور به تخلیه خانه‌هایشان کرده است.

نخست وزیر این کشور اظهار کرده است که اگرچه طوفان "هارولد" پشت سر گذاشته شده است اما شیوع کروناویروس همچنان ادامه دارد. به همین دلیل همه ما باید هوشیار باشند و از هر بخشنامه بهداشت عمومی که منتشر می‌شود، با دقت پیروی شود.

در حالی که فیجی تاکنون ابتلای تنها ۱۵ نفر به بیماری کووید-۱۹ را اعلام کرده که هیچ یک از آن‌ها تا به امروز جان خود را از دست نداده‌اند، تجمعات بیش از ۲۰ نفره در این کشور ممنوع شده است و افراد تشویق به ماندن در خانه‌هایشان شده‌اند.

پلیس جزایر سلیمان نیز با اعمال حکومت نظامی در شب‌های دهم و یازدهم آوریل عبور و مرور افراد را محدود کرد. جریمه چندهزار دلاری و حبس برای افرادی که این قانون را نقض کنند، در نظر گرفته شده است.

بنا بر گزارش رویترز، مقامات جزایر سلیمان از مردم خواسته‌اند تا تنها در مواقع ضروری از خانه خارج شوند تا دولت بهتر بتواند تمام تلاش خود را در راستای مقابله با شیوع کروناویروس جدید و محافظت از جان مردم انجام دهد./ ایسنا

 

کاهش پنج برابری روزهای خاکی خوزستان

 

 

کپی