اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

موزیک ویدئوی «عاشقانه نیست» قربانی هیت شد

موزیک ویدئوی «عاشقانه نیست» قربانی هیت شد

موزیک ویدئوی تازه علیرضا قربانی با نام «عاشقانه نیست» در فضای مجازی هیت شده است.

 قربانی سال گذشته با پروژه موفق «با من بخوان» به نوعی موفق‌ترین خواننده موسیقی ایرانی بود و حالا در این روزها با انتشار ویدئویی در این سطح نشان می‌دهد که تمرکز و انسجام چگونه هنرمند را «بالا» حفظ می‌کند. بخش کوچکی از استقبال مجازی را اینجا گذاشتیم.
یکی از واژه هایی که امروزه در دنیای موسیقی و بین طرفداران خواننده ها شنیده می شود موزیک هیت است. اما معنی اینکه موزیک هیت چیست، کاملا است ساده است و کافی است بدانید که هیت تلفظ فارسی واژه ی انگلیسی “heat” است که در حالتی که به معنی فعل استفاده شود، یعنی گرم کردن، به هیجان امدن و بر انگیختن. این بدین معناست که وقتی می گوییم یک موزیک هیت شده است، یعنی آنقدر این آهنگ بین مردم معروف یا مجبوب شده است که هر کجا می رویم، نشانه ای از آن می یابیم و در واقع خیلی ها این آهنگ را شنیده اند، دوست دارند و گوش می دهند و به عبارتی بازار این آهنگ داغ عه!

برای تمام خواننده ها هیت شدن آهنگ هایشان بسیار مهم است چرا که وقتی یک موزیک هیت شود، به این راحتی ها از ذهن ها پاک نمیشود و تا سالهای سال اثر آن باقی می ماند. به همین دلیل معمولا موزیک های هیت یه گونه ای هستند که گروه های سنی مختلف آن را می پسندند و با آن ارتباط برقرار می کنند، متن آن را به ذهن می سپارند و با آن خاطره می سازند.

البته شاید ذکر این نکته هم خالی از لطف نباشد که گاهی اوقات بعضی موسیقی ها در میان گروه های سنی مخصوصی هیت می شوند. مثلا یک آهنگ از یک خواننده در میان نوجوانان تبدیل به موزیک هیت می شود یا حتی یک آهنگ برای بزرگسالان، میانسالان و پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها دلنشین و دوست داشتنی است. پس در هر گروه سنی هم می توان موزیک هیت داشت!

کپی