اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

موفقیت دانشگاه علوم پزشکی ایران در تولید ماسک استاندارد N۹۵

موفقیت دانشگاه علوم پزشکی ایران در تولید ماسک استاندارد N۹۵

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران موفق به تولید ماسک استاندارد N۹۵ شد.

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران با کمک یک واحد کارگاه تولیدی، موفق به تولید ماسک باکیفیت و استاندارد n۹۵ و کسب تاییدیه از سازمان انرژی اتمی شد.

 دکتر فاطمه فتحی معاون غذا و دارو از تولید ماسک n۹۵ خبر داد و گفت: با پیشنهاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در کمیته بحران این دانشگاه مبنی بر رفع نیاز ماسک n۹۵ بیمارستان های تحت پوشش، همکاران تجهیزات پزشکی این معاونت از روزهای ابتدایی شروع بحران کرونا در کشور راهکارهای حمایت از تولید داخلی را مورد بررسی قرار دادند.

وی ادامه داد: بر همین اساس یکی از واحدهای تولیدی ماسک بدون مجوز در شهر قدس شناسایی و با تفویض اختیار از سوی ریاست سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی، پروانه های تولید کوتاه مدت برای این واحد تولیدی صادر شد.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: طی یک تفاهم نامه این واحد تولیدی مستقر در شهر قدس نسبت به رفع نیاز بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران مبادرت کرد.

وی خاطرنشان کرد: کارگاه مذکور ضمن بهبود فضای فیزیکی، شرایط تولید استاندارد را با مشاوره مدیر تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو فراهم کرد و با نظارت کامل همکاران این حوزه از نحوه تهیه مواد اولیه تا تولید این مهم محقق شد و مجوز تولید موقت ماسک در اسفند ماه به این واحد تولیدی اعطا شد.

فتحی گفت: با هماهنگی اداره کل تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با نظارت بر تهیه مواد اولیه و با کیفیت، این واحد تولیدی موظف شده است، روزانه بخشی از ماسک N۹۵ مورد نیاز بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه را تحویل دهد.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: ۱۸ فروردین ماه جاری تست های سازمان انرژی اتمی حاکی از کیفیت فوق العاده و ۹۸ درصد کارایی ماسک های تولیدی در عبور ذرات در مقیاس ۳ نانومتر است.

وی گفت: با همت همکاران تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران این واحد صنفی غیرمجاز که در بدترین شرایط ممکن بود، تبدیل به یک واحد تولیدی با راندمان عالی شده است و علاوه بر تقویت تولید داخل در مقایسه با نمونه های موجود خارجی در بازار که با قیمت های بسیار بالا در حال فروش می باشد، صرفه جویی مناسبی را برای دانشگاه در پی داشته است که این امر یکی از اقدامات درآمدزایی غیرمستقیم دانشگاه مبتنی بر نیاز جامعه محسوب می شود.

با تفویض اختیار از سوی دکتر محمدرضا شانه ساز سرپرست سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت به معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی در راستای صدور پروانه های تولید برای واحدها به منظور رفع بحران کرونا، تعداد ۶۰ واحد تولیدی مورد ارزیابی قرار گرفته اند که برای ۱۰ واحد به صورت موقت مجوز تولید صادر شده است./ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی