اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

اجرای طرح رزرو صندلی اتوبوس‌های دربستی درتهران

اجرای طرح رزرو صندلی اتوبوس‌های دربستی درتهران

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران از اجرایی شدن طرح رزرو صندلی اتوبوس‌های دربستی این شرکت از روز شنبه هفته آینده خبرداد.

محمود ترفع  گفت: از روز شنبه هفته آینده دوسوم کارمندان باید به محل کار روند به همین منظور در جلسه بررسی راهکارهای طرح فاصله گذاری اجتماعی شرکت واحد طرح رزرو صندلی های اتوبوس بررسی شد.

وی افزود: از روز شنبه طرح رزرو صندلی های شرکت واحد از طریق اپلیکیشن های موبایلی بصورت آزمایشی اجرا می شود.

ترفع ادامه داد: با توجه به اینکه از روز شنبه (۲۳ فروردین ماه) دوسوم کارمندان باید بر سر مشاغل خود حاضر شوند، جلسه‌ای برگزار کردیم تا راهکارهای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان اتوبوسرانی را مورد بررسی قرار دهیم.

وی افزود: شهروندان می‌توانند با نصب برنامه به همراه صندلی اتوبوس خود را رزرو کنند تا از این طریق بتوانیم با واگذاری و ارائه صندلی‌های محدود طرح فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس را اجرا کنیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح به هیچ عنوان از ناوگان اتوبوسرانی بخش عمومی و خصوصی استفاده نمی‌شود و این ناوگان به مانند گذشته به سرویس دهی خود ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد: ناوگان به کارگیری شده در برنامه رزرو اتوبوس (به همراه)  از ناوگان اتوبوس‌های دربستی و سرویس شرکت‌هایی است که بنا به هر دلیلی دیگر سرویس دهی به شرکت‌ها ندارند.

ترفع در ادامه به جزییات طرح رزرو صندلی های اتوبوس اشاره کرد و گفت: در آغاز اجرای این طرح بخشی از خطوط ثابت پر مسافر به این طرح اختصاص داده می‌شود و در ادامه بر اساس بازخورد و استقبال شهروندان درباره شکل گسترده پوشش آن تصمیم گیری می‌شود.

به گفته وی؛ پس از ثبت  اطلاعات مسافران تعداد مورد نیاز اتوبوس ها تامین و همچنین نسبت به آموزش رانندگان اتوبوس برای کار با برنامه به همراه انجام می شود.

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران یادآور شد: با اجرایی شدن طرح رزرو صندلی اتوبوس ها از تراکم جمعیت جلوگیری می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ در روزهای اخیر شاهد تراکم زیاد مسافران در ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه در مترو و اتوبوس بودیم./ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی