اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری: تکلیف وزنه‌برداری زنان مشخص نیست

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری: تکلیف وزنه‌برداری زنان مشخص نیست

نایب رییس زنان فدراسیون وزنه‌برداری گفت: تقویم وزنه‌برداری تا مسابقات قهرمانی آسیا بسته شد که به دلیل شیوع ویروس کرونا این رقابت‌ها لغو شده و تکلیف وزنه‌برداری زنان به همین دلیل مشخص نیست.

«بهار بهرامی» روز جمعه  اظهار داشت: وزنه‌برداران با توجه به لغو شدن مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان در منزل یا در باشگاه تمرین می‌کنند تا از آمادگی لازم برخوردار باشند. زمان برگزاری اردوهای آنان و حضور در مسابقات برون مرزی بسته به برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و ستاد مبارزه با کرونا دارد.

وی افزود: وزنه‌برداران تا قبل از عید نوروز تمرینات خود را با وسایل سبکی که داشتند زیر نظر کادر فنی انجام دادند و تا زمانی که تکلیف برنامه مسابقات آسیایی مشخص نشود و وزارت ورزش تصمیم‌گیری نکند، فدراسیون هم تصمیمی برای برگزاری اردوهای آنان نخواهد گرفت.

نایب رییس زنان فدراسیون وزنه‌برداری ادامه داد: نمره عملکرد دختران وزنه‌بردار در سال گذشته را باید مردم به آنان بدهند اما از نظر من جهش خوبی در وزنه‌برداری زنان داشتیم. پشتکار آنان در مسابقات برون مرزی مثبت بود و قابلیت خوبی داشتند اما امسال خدا می‌داند که با این شرایط برنامه‌های زنان چگونه پیش خواهد رفت. باید این برنامه‌ها را با کمترین مشکل و با طرح فاصله گذاری اجتماعی درست انجام دهیم.

وی یادآور شد: به نظرم وزنه برداری و رشته‌هایی که در فضای بسته تمرینات و اردوهای آن انجام می‌شود با مشکل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی روبرو می‌شوند زیرا ورزش‌های دیگری چون دوچرخه‌سواری در فضای باز صورت می‌گیرد و ورزشکاران به راحتی و با فاصله به تمرین می‌پردازند.

بهرامی عنوان کرد: در هر صورت تابع سیاست‌های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان هستیم و با ارزیابی مالی سطح مسابقات برون مرزی را برای اعزام آنان در صورت مهیا شدن شرایط تعیین کنیم. تقویم ما در سال جدید هنوز بسته نشده است و تنها قرار بود در پیکارهای قهرمانی آسیا حضور یابیم که آن هم لغو شد. اکنون باید تا پایان بحران شیوع ویروس کرونا صبر کنیم تا با همکاری کادر فنی تصمیم بگیریم که زنان وزنه‌بردار به چه مسابقاتی بروند.   هرچند مسابقات قهرمانی آسیا را هر موقع که برگزار شوند خواهند رفت./ ایرنا

کپی