اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
سرعت بالا، تاریکی شب، عدم استفاده از پل عابر؛

جوان زنجانی قربانی بی‌احتیاطی شد

جوان زنجانی قربانی بی‌احتیاطی شد

مسئول اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور زنجان گفت: جوان ۲۵ ساله زنجانی بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵، جان باخت.

سرهنگ محمدحسن خلجی  اظهار کرد: جوان ۲۵ ساله زنجانی بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵، جان باخت. این حادثه رانندگی، ساعت ۲۱:۱۰ سه شنبه شب در بلوار ۲۲ بهمن حد فاصل تقاطع مدرس و میدان روزبه شهر زنجان اتفاق افتاد و این جوان حین عبور از عرض خیابان به شدت مصدوم و پس از انتقال به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان، جان خود را از دست داد.

این مسئول با اشاره به دلیل بروز حادثه، ادامه داد: با وجود اینکه پل عابر پیاده در نزدیکی محل حادثه بود، اما فرد متوفی برای عبور از عرض خیابان از آن استفاده نکرده که متاسفانه در این حین راننده خودروی سواری با سرعت بالایی که داشته به محل رسیده و به شدت با این فرد برخورد کرده است.

وی افزود: کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان، عابر پیاده را به دلیل عدم استفاده از پل هوایی و راننده را نیز به علت تخطی از سرعت مجاز، به صورت ۵۰ - ۵۰ مقصر حادثه تشخیص دادند. پلیس راهور استان زنجان در حال بررسی محل وقوع تصادف است که در صورت قصور شهرداری، این نهاد را نیز در این حادثه دخیل خواهد دانست.

خلفی تصریح کرد: این عابرپیاده برای عبور سریع از عرض خیابان، تصمیم به دویدن می‌گیرد اما خودروی سواری با توجه به سرعت بالایی که داشته به محل رسیده و این حادثه تلخ و خونین را رقم می‌زند و این در شرایطی است که بر اساس قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی، عابرین پیاده برای عبور از عرض خیابان، مکلف به رعایت قوانین درنظر گرفته شده (استفاد از پل زیرگذر و روگذر و محل‌های خط‌کشی شده) هستند.

مسئول اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان زنجان، یادآور شد: عابران پیاده همانند رانندگان وسایط نقلیه در قبال قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی، مسئول و همه مکلف به رعایت قوانین هستند. در مواقعی که هوا بارانی است عابرین پیاده باید در عبور از عرض خیابان، بسیار محتاط و دقیق باشند و از به سر کشیدن کاپشن و کلاه که مانع از دیدشان شود به جد خودداری کنند./ ایسنا

کپی