اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

ویژگی‌های زیردریایی غدیر: کوچک، غیرقابل کشف و رهگیری / تصاویر غدیر که امروز به آب انداخته شد

ویژگی‌های زیردریایی غدیر: کوچک، غیرقابل کشف و رهگیری / تصاویر غدیر که امروز به آب انداخته شد

زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش گفت: نقطه قوت کلاس غدیر ابعاد کوچک آن است که قابل کشف و رهگیری نیست.

به گزارش وابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار دوم عباس فاضل‌نیا با اشاره به الحاق زیردریایی اورهال شده کلاس غدیر به ناو پتیپ زیر سطحی نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: در سطح جهان ما سه کلاس زیردریایی سبک، نیمه سنگین و سنگین وجود دارد که زیردریایی غدیر در کلاس سبک است.
وی افزود : از چند سال گذشته در حال تولید زیردریایی کلاس غدیر هستیم و در کنار معدود کشورهایی قرار گرفتیم که می‌توانند در حوزه ساخت تمام کلاس‌های زیردریایی صاحب تکنولوژی باشند.

فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش،  ساخت زیردریایی از پیشرفته ترین دانش‌های دنیا و حرکت در لبه فناوری عنوان کرد و گفت: اگر کشوری بتواند زیردریایی بسازد، یعنی به تمامی فناوری‌های پیچیده دست پیداکرده است.

دریادوم فاضل نیاز تصریح کرد : ما طبق تدابیر فرمانده معظم کل قوا در راستای ارتقای توان رزم، اقدامات خوبی به خصوص در حوزه زیرسطحی مدنظر قرار دادیم.

فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش با اشاره به ساخت زیر درایی فاح در دو سال گذشته اظهارداشت: امروز هم شاهد الحاق زیردریایی کلاس غدیر هستیم که سامانه‌های آن به طور بومی در کارخانجات نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع ساخته شده است.

وی ادامه داد: نقطه قوت کلاس غدیر ابعاد کوچک آن است که قابل کشف و رهگیری نیست. در مقابل می‌تواند با حمل اژدرهای هوشمند تهدید زیادی را متوجه دشمن کند. از دیگر توانایی‌های آن می توان به توانایی بالا در انهدام دشمن اشاره کرد.
زیر درایی کلاس غدیر امروز چهارشنبه در بندرعباس به ناوگان زیرسطحی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

---

 

زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین با حضور امیر دریادار فاضل نیا فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش، ناخدا مهدی زارع زاده فرمانده ناوتیپ زیرسطحی منطقه یکم امامت نداجا و جمعی از فرماندهان منطقه یکم نیروی دریایی ارتش به آب انداخته شد.

نیروی دریایی ارتش سال‌هاست که با اتکا به توانمندی‌های داخلی علاوه بر طراحی و ساخت تجهیزات و تسلیحات بومی مراحل اورهال و بازآماد را به طور کامل انجام می‌دهد.

الحاق زیردریایی کلاس غدیر به ناوتیپ زیرسطحی نیروی دریایی ارتش

زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز در بندرعباس به ناوگان زیرسطحی منطقه یکم نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، آیین الحاق زیردریایی کلاس غدیر با حضور امیر دریادار دوم فاضل نیا فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش و جمعی از فرماندهان منطقه یکم ای نیرو به آب انداخته شد.

نیروی دریایی ارتش سال‌هاست که با اتکا به توانمندی‌های داخلی علاوه بر طراحی و ساخت تجهیزات و تسلیحات بومی مراحل اورهال و بازآماد را به طور کامل انجام می‌دهد.

امیر دریادار خانزادی صبح امروز در جریان بازدید از مناطق جنوبی نداجا با حضور در مجموعه صنعتی، نظامی کارخانجات نیروی دریایی ارتش مستقر در بندرعباس، ضمن تقدیرو تشکر از زحمات فرماندهان و کارکنان از قسمت‌های مختلف ساخت و تعمیرات تجهیزات بازدید کرد.
وی با اشاره به تخصص و توانمندی‌های مجموعه کارخانجات نیرو ی دریایی ارتش در تمام بخش‌های تخصصی ساخت و تعمیر یگان‌های دریایی، گفت: این مجموعه صنعتی، نظامی، بعنوان قلب تپنده نیروی دریایی ارتش محسوب می‌شود و همواره باید با تلاش و کوشش شبانه‌روزی،  نقاط قوت را حفظ و تقویت و با ایجاد ایده‌های نو و خلاقانه این همت غیورانه در خصوص ساخت، تعمیر و تولید تجهیزات نظامی با وجود تحریمهای ظالمانه دشمن و بدون وابستگی شتاب بخشیده و در پیشبرد اهداف کلان و راهبردی نداجا کوشا باشد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش سه عنصر ایمان، شجاعت ودانش را از بارزترین شاخصه ها ی کارکنان این مجموعه صنعتی خواند و افزود: در آینده نزدیک با همت شما جوانان متخصص شاهدافتخار آفرینی مجدد در ساخت وتجهیز شناورهای مورد نیاز نیرو ی دریای ارتش خواهیم بود.
دریادار خانزادی در ادامه ضمن بازدید از پروزه  ۴۰۸ واحد مسکونی در حال ساخت  کوی سازمانی منطقه یکم  و همچنین  بیمارستان فوق تخصصی  این نیرو در بندرعباس، با اختصاص بودجه مناسب جهت بازسازی و نوسازی  بخشی از کوی سازمانی وحدت‌ موافقت کرد. /باشگاه خبرنگاران و ایرنا

---
---
---
---
کپی