اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

تلاش برای بازگشایی محور سوادکوه ادامه دارد

تلاش برای بازگشایی محور سوادکوه ادامه دارد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سوادکوه از ادامه تلاش برای بازگشایی محور سوادکوه خبر داد و گفت که ریزش قطعه سنگ‌های بزرگ سبب تاخیر و طولانی شدن بازگشایی مسیر شده است.

محور سوادکوه که یکی از راه های ارتباطی مسافران به استان مازندران است ، همه ساله با هر بارندگی در مسیرهای اصلی و فرعی شاهد رانش و ریزش سنگ می باشد .

شامگاه سه شنبه رانش زمین در منطقه طالع محور سوادکوه موجب مسدود شدن جاده از جنوب به شمال شده بود که هم اکنون تیم های راهداری در حال بازگشائی مسیر هستند .

البته تمامی تردد ها از مسیر شمال به جنوب به طول یک کیلومتر با هماهنگی پلیس راه سوادکوه در حال انجام شدن است .

کوروش روشن روز چهارشنبه  افزود که هم اکنون پنج تیم راهداری در حال بازگشائی مسیر هستند .

وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۳۰ درصد از حجم آواربرداری سنگ انجام شده است ، گفت : تیم راهداری با تجهیزات کامل در حال بازگشائی مسیر هستند تا هر چه سریع تر تردد در دو لاین محور سوادکوه به روال عادی بازگردد.

پیش از این هم رانش کوه در  منطقه " ولوپی " سوادکوه هم راه ارتباطی ۲۰ روستا را قطع کرده بود که پس از مدت کوتاهی بازگشایی شد.

در نخستین ساعت تحویل سال جدید هم رانش و ریزش سنگ در روستای پیت سرا سوادکوه رخ داده بود که این حادثه ۴ خانه را به طور کلی تخریب کرد ، به چهار خانه و چهار دامسرا خسارت زد ، سه دستگاه خودرو و همچنین زیرساخت های آب ، برق و گاز خسارت زد.

شهرستان سوادکوه با داشتن ۱۱۷ روستا ، دارای ۹۰ کیلومتر راه اصلی و ۷۰۰ کیلومتر راه فرعی و روستایی است./ ایرنا

کپی