اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

آلبوم «خداحافظ دختر شیرازی» شنیدنی شد

آلبوم «خداحافظ دختر شیرازی» شنیدنی شد

آلبوم موسیقی فیلم «خداحافظ دختر شیرازی» ساخته ویلیام نیّری، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

 آلبوم مربوط به فیلم سینمایی «خداحافظ دختر شیرازی» به نویسندگی کارگردانی افشین هاشمی و تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور که سال گذاشته ساخته شد و از اکران آن که 13 آذر 1398 بوده تا به امروز، با اقبال و استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان مواجه شده است.
آلبوم فوق در قالب 26 قطعه از موسیقی های متن این فیلم چیدمان یافته که به صورت «گریه شبنم»، «تیتراژ اصلی»، «بدون محمود جون»، «باران»، «بدون اتوبوس»، «در آغوش گرفتن»، «مو نسیمُم» و…نام گذاری شده است. موسیقی فیلم ساخته ویلیام نیّری است که بخش هایی از آن واریاسیون هایی است برروی تم محلی «دختر شیرازی» در ژانرهای گوناگون؛ از کلاسیک گرفته تا جَز.

در اجرای قطعات این آلبوم، میلاد قنبری (دستیار آهنگساز)، بابک شهرکی (ویلن و ویولا)، کریم قربانی (ویلنسل)، ناصر رحیمی (فلوت و پیکولو)، حسین تاجیک (ابوا) و هومن نامداری (کلارینت و ساکسفون سپرانو و آلتو) حضورو همکاری داشته اند.

این فیلم سینمایی اقتباسی از فیلمنامه نیل سایمون با نام «دختر خداحافظی» است که شبنم مقدمی، افشین هاشمی, هومن برق نورد، آیسان حداد، هدایت هاشمی، رسول صدرعاملی، مونا فرجاد، حسین محب اهری، رویا تیموریان و حسین یاری در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

شایان ذکر است که آلبوم موسیقی فیلم «خداحافظ دختر شیرازی» ساخته ویلیام نیری، منتشر شده و از طریق سایت های معتبر موسیقی در دسترس علاقمندان قرار گرفته است./سایت موسیقی ایرانیان

کپی