اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان هشدار داد

احتمال افزایش غلظت آلودگی‌ هوا شهر کرمان در ساعات پایانی امروز/درگیری شرق استان در ساعات آینده

احتمال افزایش غلظت آلودگی‌ هوا شهر کرمان در ساعات پایانی امروز/درگیری شرق استان در ساعات آینده

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی، غلظت آلودگی‌های هوا در شهر کرمان در ساعات پایانی امشب بیشتر خواهد شد.

"مرجان شاکری" به آخرین وضعیت جوی استان کرمان و میزان غلظت گرد و غبار در ساعات آینده اشاره کرد و گفت: طبق پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان یک پایداری جوی در استان در حال رخ دادن است و براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، در ساعات آینده شاهد افزایش وزش باد خواهیم بود بنابراین تا روز شنبه 23 فروردین ماه استان با پدیده گرد و غبار دست و پنجه نرم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امروز شرق استان کرمان درگیر پدیده افزایش غلظت گرد و خاک نبود، تصریح کرد: پیش بینی می کنیم از ساعات پایانی امروز شرق استان کرمان نیز با مشکل خیزش گرد و غبار مواجه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان در پاسخ به این سوال که غلظت گرد و غبار شهر کرمان چه زمانی کاهش پیدا خواهد کرد؟ گفت: این پدیده پایدار است. البته تابش نور خورشید سبب می‌شود مقداری غلظت آلودگی کم شود اما این کاهش غلظت نیز بستگی به آن دارد که وزرش باد جدیدی را شاهد نباشیم و کانون های جدید ریزگرد فعال نشوند.

وی عنوان کرد: براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی، غلظت آلودگی‌های هوا در شهر کرمان در ساعات پایانی امشب بیشتر خواهد شد./ ایسنا

کپی