اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

ابتلای هم بندی محمدعلی نجفی به کرونا تکذیب شد

ابتلای هم بندی محمدعلی نجفی به کرونا تکذیب شد

با توجه به شیوع گسترده کرونا در کشور باعث شده تا وضعیت زندانیان هم به گونه‌ای دیگر رقم بخورد. به همین دلیل گفته‌های ضد و نقیضی در مورد شیوع این ویروس در میان آنها مطرح می‌شود که از جمله این ادعا مطرح شده که محمدعلی نجفی در کنار ۱۱ زندانی دیگر در زندان قرار دارد که تست یکی از آنها مثبت اعلام شده‌است.

بنا به نوشته تارنماهای مختلف خبری حمیدرضا گودرزی وکیل محمد علی نجفی گفته است: بر اساس گفته‌های سخنگوی قوه قضائیه، با توجه به شرایط بیماری کرونا، قرارهای تأمین باید زودتر بررسی و پذیرفته شود؛ به همین خاطر هم من مسئله قرار وثیقه را که از سوی دادگاه برای آقای نجفی صادر شده بود، پیگیری و این موضوع را با صراحت مطرح کردم که نجفی در یک جمع ۱۱نفره است و یکی از زندانی‌ها مبتلا به کرونا شده و در بیمارستان بستری بوده‌ و حالا هم دوران قرنطینه را می‌گذارند. این مسئله بسیار مهمی درباره نجفی است و وضعیت را خطرناک می‌کند؛ چراکه آقای نجفی هم دچار مشکل قلبی و بیماری دیابت است و هم اینکه سرطان پروستات دارد. او بیماری‌های زمینه‌ای را که باعث می‌شود فرد سریع‌تر به کرونا مبتلا شود، دارد، اما هنوز مسئله آزادی او حل نشده ‌است.

شایعه درباره همبندی محمدعلی نجفی

محمد علی نجفی در کنار ۱۱ زندانی دیگر در زندان قرار دارد که تست یکی از آنها مثبت اعلام شده است.

پاسخ به شایعه

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در خصوص آخرین وضعیت اعطای مرخصی به محمدعلی نجفی گفت: این ادعا که از افرادی که در زندان و به تعبیری در بند و اندرزگاهی که نجفی حضور دارد، مبتلا به کرونا هم هستند صحت ندارد. در رابطه با نجفی باید بگویم چون رأی محکومیت نجفی قطعی صادر نشده است مشمول مرخصی نمی‌شود و بعد از قطعی شدن رأی صادره در مورد ایشان نسبت به مرخصی این فرد تصمیم گرفته می‌شود و اگر رأی قطعی می‌شد چه بسا از مرخصی استفاده می‌کرد.

اسماعیلی اظهار داشت: برخی از زندانیان به دلایلی که ذکر شد نتوانستند از مرخصی استفاده کنند. با این حال بیش از ۵۰ درصد زندانیان امنیتی ما مشمول مرخصی شدند. البته تصمیمات ما فردی نبود که بخواهیم به فردی مرخصی بدهیم بلکه معیار و شاخص گذاشتیم./ایرنا

کپی