اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

جوانی که موبایل های قرضی را می‌دزدید به دام پلیس پایتخت افتاد

جوانی که موبایل های قرضی را می‌دزدید به دام پلیس پایتخت افتاد

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری موبایل قاپ و مالخر گوشی های سرقتی خبر داد و گفت: این سارق به بهانه های گرفتن تماس ضروری و یا عکس گرفتن، گوشی را از عابران قرضی گرفته و سپس با سرعت زیاد اقدام به فرار می کرد.

سرهنگ احمد نجفی در این باره اظهار داشت: در اواخر دی ماه سال گذشته دو پرونده مشابه موبایل قاپی توسط مرد ناشناسی به دادخواهی دو مرد جوان از کلانتری ۱۹۰ مجیدیه به اداره هجدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی عنوان کرد: با حضور شاکیان در اداره هجدهم به کارآگاهان گفتند، "در خیابان در حال پیاده روی بودیم که مرد جوانی حدوداً ۳۰ ساله به ما مراجعه و مدعی شد، تلفن همراه ندارد و یک تماس ضروری دارد و ما هم گوشی مان را در اختیارش گذاشتیم. ولی او در یک لحظه پا به فرار گذاشت و گوش های گرانقیمتمان به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال را سرقت و متواری شد".

نجفی ابراز کرد: کارآگاهان با شنیدن اظهارات هر دو مالباخته راهی محل سرقت در محدوده های مجیدیه و نظام آباد شدند که در بررسی های میدانی و پایش تصاویر دوربین های مداربسته صحنه های سرقت، چهره سارق بدست آمد.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت ابراز داشت: کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات و با انجام اقدامات پلیسی هویت سارق را شناسایی کردند و در بررسی سوابق کیفری مشخص شد که پیش تر تحت عناوین کیف قاپی و خرده فروشی مواد مخدر ۴ مرتبه روانه زندان شده است.

وی افزود: با انعکاس اطلاعات بدست آمده به بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۱۵ تهران دستور دستگیری سارق جوان صادر شد. کارآگاهان با بهره گیری از روش های علمی کشف جرم مخفیگاه متهم را در محدوده مجیدیه شناسایی کردند و بدین ترتیب در بیست و پنجم اسفندماه سارق جوان در یک عملیات پلیسی دستگیر و در همان لحظه به سرقتهای ارتکابی اعتراف کرد.

گوشی های مسروقه را با شخصی به نام نوید در محدوده مجیدیه در قبال خرید مواد مخدر مبادله می کردم

این مقام پلیسی ابراز داشت: سارق در اظهاراتش گفت: "با پرسه زنی در خیابان و شناسایی سوژه هایی که گوشی های گرانقیمت داشتند به آنها مراجعه می کرده و بهانه اینکه تلفن ندارم و یک تماس ضروری دارم و یا اینکه به بهانه عکس گرفتن، در یک آن گوشی شهروندان را سرقت و متواری می شدم و گوشی های مسروقه را با شخصی به نام نوید در محدوده مجیدیه در قبال خرید مواد مخدر مبادله می کردم"

وی ابراز داشت: بدنبال اظهارات سارق و شناسایی مخفیگاه مالخر اموال مسروقه، دومین متهم پرونده نیز در مخفیگاهش دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.

سرهنگ احمد نجفی خاطرنشان کرد: با توجه به اعتراف صریح متهمان، هر دو متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شدند./ پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ

کپی