اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

دعوت از فعالان تجاری جهان برای کمک به عبور از بحران کرونا

دعوت از فعالان تجاری جهان برای کمک به عبور از بحران کرونا

یک موسسه مالی فعال در زمینه سلامت جهانی از دولتمردان و شرکت‌های بین‌المللی خواسته است تا با تامین مالی ۸ میلیارد دلاری برای حمایت از تولید دارو و واکسن کووید – ۱۹، کمک کنند تا جهان از بحران کرونا عبور کند.


به گزارش روز سه‌شنبه خبرگزاری رویترز از لندن، این موسسه مستقر در انگلیس تحت عنوان «ولکام تراست» اعلام کرد که طرح ابتکاری این صندوق که کووید – صفر نام دارد، بخش خصوصی را هدف می‌گیرد و از مدیران شرکت‌های چندملیتی می‌خواهد با پیوستن به این ائتلاف، در نجات جان انسان‌ها سهیم باشند.

این موسسه تاکید کرد که مبلغ ۸ میلیارد دلار کافی است تا آزمایش‌های کووید – ۱۹ انجام و دارو و واکسن لازم برای این بیماری تولید شود.
«جرمی فارار» مدیر ولکام تراست گفت: این مساله‌ای جهانی است که در کار جهان و شرکت‌های تجاری طی ماه‌ها اگر نگوییم سال‌ها، اختلال ایجاد می‌کند.

براساس اعلام این موسسه، ۲ میلیارد از ۸ میلیارد دلار درخواست شده برای کمک به کشورهای فقیرتر و آسیب پذیرتر هزینه می‌شود تا به تولید ماسک، دارو و دیگر تجهیزات دفاعی برای شیوع ویروس‌ها در آینده مجهز شوند.

کووید – ۱۹ باعث کسادی اقتصادهای جهانی شده و بازارهای مالی را متضرر کرده است.

بیش از یک میلیون و ۳۲۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و۷۴ هزار و ۸۷ نفر فوت کرده اند.

نظرسنجی رویترز از بیش از ۵۰ کارشناس مسائل اقتصادی در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا حاکی است که اقتصاد جهانی در سال جاری در مقایسه با رقم پیش بینی شده ۱. ۶ درصدی رشد طبق نظرسنجی قبلی، به میزان ۱. ۲ درصد منقبض می‌شود.

دانشمندان در سراسر جهان در حال کار در زمینه تولید واکسن و دارو برای مداوای کووید – ۱۹ هستند و همچنین می‌کوشند آزمایش‌های تشخیصی را بهبود بخشند./ایرنا

 

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید 

کپی