اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

تخریب آزمایشگاه ویروس کرونا در ساحل عاج

تخریب آزمایشگاه ویروس کرونا در ساحل عاج

پلیس ساحل عاج با معترضانی که شروع به تخریب یک مرکز نیمه کاره آزمایش ویروس کرونا کرده بودند، درگیر شد؛ معترضانی که می‌ترسند افرادی که از این مرکز استفاده می‌کنند پاندمی کرونا را در منطقه‌شان گسترش دهند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، بیش از ۱۰۰ تن از ساکنان منطقه "یوپوگان" واقع در نزدیکی شهر "ابیجان" که پایتخت تجاری ساحل عاج محسوب می‌شود روز یکشنبه دست به تخریب این مرکز نیمه کاره زدند و در پیرامون خود موانعی با استفاده از لاستیک‌هایی که آنها را آتش زده بودند، ایجاد کردند.
جمعیت دیگری از مردم روز دوشنبه به همان مکان بازگشتند و به طرف نیروهای پلیس که برای متفرق کردن آنها متوسل به شلیک گاز اشک‌آور شده بودند، سنگ پرتاب کردند.
یکی از معترضان که پس از شلیک گاز اشک آور در نزدیکی یک داروخانه پناه گرفته بود، گفت: آنها می‌خواهند ما را بکشند. ما این مرکز را در اینجا نمی‌خواهیم.
پلیس ساحل عاج گفت که این خصومت‌ها و درگیری‌ها از یک سوء‌برداشت نشات می‌گیرد دال بر اینکه بیمارانی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند در این مرکز درمان می‌شوند.
سخنگوی پلیس ساحل عاج گفت: در اینجا عدم ارتباط وجود دارد. این یک مرکز تست کرونا برای ساکنین این منطقه است.
وی افزود: در این درگیری‌ها هیچ معترض یا نیروی پلیسی زخمی نشده است اما چهار معترض بازداشت شده‌اند.
این خشونت‌ها و درگیری‌ها نخستین نشانه از مقاومت جامعه در برابر واکنش به ویروس کرونا در ساحل عاج است؛ جایی که مقامات مدارس، عبادتگاه‌ها و اکثر فروشگاه‌ها را تعطیل کرده و منع آمد و شد شبانه اعمال کرده‌اند. در حال حاضر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور ۲۶۱ تن است و سه تن به خاطر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
وزارت بهداشت ساحل عاج اعلام کرد، این مرکز یکی از چندین مرکز در حال ساخت در "ابیجان" برای انجام داوطلبانه تست کروناست./ایسنا

 

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی