اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

حمل دارو با پهپاد برای بیماران کرونایی

حمل دارو با پهپاد برای بیماران کرونایی

اداره بهداشت ایالتی در شمال غرب پاکستان با هدف کمک به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی درپی شیوع ویروس کرونا، ابتکار خدمات رسانی به افراد مبتلا به دیگر بیماری‌ها را از طریق به کارگیری پهپاد برای رساندن دارو معرفی کرد


رسانه‌های پاکستانی روز سه‌شنبه گزارش دادند: طرح بکار گیری پهپادها برای انتقال دارو به بیماران در منزل برای اولین بار در شهر "هری‌پور" واقع در ایالت خیبرپختوخوا در شمال غرب پاکستان اجرا شد.

مسئولان اداره بهداشت در شهر هری‌پور پاکستان گفتند: باید به دولت در ترویج خانه‌نشینی و فاصله‌گذاری اجتماعی کمک کنیم و سهم ما کمک به نیازمندان به دارو بدون مراجعه آنان به داروخانه‌ها و یا مراکز درمانی است.

مبتکران پاکستانی که این روزها با حمایت دولت دست به تولید داخلی کیت‌های تشخیص ویروس کرونا، ماسک و دستگاه تنفس مصنوعی یا همان ونتیلاتور زده‌اند، اکنون داروهای مورد نیاز بیماران را به وسیله پهپادها به منزل آنان می‌رسانند.

"وحید قریشی" رییس اداره بهداشت و بیمارستان دولتی شهر هری‌پور به رسانه‌ها گفت: اپیلیکشن موبایل برای بیمارانی که خواستار خرید آنلاین دارو و دریافت آن بپزشکی ه وسیله پهپاد، به اجرا درآمده و آنان قادر به دریافت دارو در کم‌ترین زمان و بدون مراجعه به خارج از منزل خواهند بود.

"دکتر تبریز" متخصص پاکستانی مغز و اعصاب استفاده از پهپاد برای رساندن دارو به بیماران به ویژه بیماران مغز و اعصاب را بسیار مهم دانست و افزود: فاصله‌گذاری اجتماعی ناشی از شیوع کرونا ترسی را درمیان سایر بیماران مبنی بر عدم تامین دارو و یا مراجعه به پزشک به وجود آورد، اما به کارگیری پهپادها در زمانی که شهرها تعطیل و تردد در معابر ممنوع است، بسیار مفید ثابت می‌شود.

گزارش رسانه‌های پاکستان حاکی از تداوم طرح محدودیت تردد ترافیک و رفت و آمد مردم در شهرها با هدف مهار کرونا است و در همین راستا دولت‌های ایالتی نیز با کاهش زمان حضور مردم در سطح شهر، میزان آمد و شد افراد را به حداقل رسانده‌اند./ایرنا

 

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی