اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
گفت و گوی «ایران» با عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال؛

فریدون اصفهانیان: به هیچ وجه بحث تعلیق فوتبال ایران مطرح نیست

فریدون اصفهانیان: به هیچ وجه بحث تعلیق فوتبال ایران مطرح نیست
محمد محمدی سدهی خبرنگار

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه بهانه دست ای اف سی نمی دهیم و همیشه قانونی عمل می کنیم، گفت: اصلاح اساسنامه در دستور کار کمیته حقوقی و تدوین مقررات است.

در روزهای اخیر انتصاب مهدی محمدنبی به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال حرف و حدیث های بسیاری بوجود آورد و باعث شد تا ای اف سی با ارسال 3 نامه به فدراسیون فوتبال کشورمان این انتصاب را قانونی نداند و فدراسیون فوتبال ایران را به نقض قانون متهم کند. البته در این بین گفته شده که فدراسیون فوتبال در یکی از نامه‌ها،  AFC  را به بی اطلاعی از قانون متهم کرده بود که این موضوع باعث خشم کنفدراسیون فوتبال آسیا شد. علاوه بر این دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال در گفت و گویی اعلام داشت که برخی ها از داخل کشور به کنفدراسیون فوتبال آسیا خط می دهند و برای فوتبال مشکلاتی بوجود می آورند. 

فریدون اصفهانیان یکی از اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال به خبرنگار«ایران» گفت: «متأسفانه عده ای در داخل کشور به ای اف سی اطلاعات می دهند که این اطلاعات به هیچ وجه صحیح نیست. این اشخاص به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند البته این موضوع تنها مختص فوتبال نیست و در رشته های دیگر هم شاهد چنین اتفاقاتی هستیم. این درست که فدراسیون در حال حاضر رئیس ندارد و به صورت سرپرستی اداره می شود اما به هر حال فدراسیون هیأت رئیسه دارد و این هیأت رئیسه در بحث انتصاب دبیرکل طبق قانون عمل کرد. فدراسیون فوتبال ایران هیچ گاه خلاف قانون عمل نمی کند. ما نمی خواهیم به ای اف سی و فیفا بهانه بدهیم به این دلیل همیشه و در تمامی موارد قانونی عمل می کنیم. ای اف سی و فیفا به شدت فوتبال ایران را رصد می کنند.»

نمی شود با نامه هر کسی فوتبال تعلیق شود

او در خصوص مطرح شدن بحث تعلیق فوتبال ایران این گونه واکنش نشان داد: «به هیچ وجه بحث تعلیق فوتبال ایران مطرح نیست. فدراسیون تشکیلات بزرگی است و رئیس و هیأت رئیسه دارد، نمی شود با نامه هر کسی فوتبال تعلیق شود. یک شیطنت هایی توسط برخی ها صورت گرفت که این موضوع قطعاً حل خواهد شد. رد و بدل شدن نامه بین فدراسیون فوتبال ایران و ای اف سی طبیعی است و به منظور تعامل صورت می گیرد. فدراسیون ارتباط نزدیکی با ای اف سی دارد.»

این عضو هیأت رئیسه با اشاره به اینکه مهدی محمدنبی سابقه زیادی در دبیرکلی فدراسیون فوتبال دارد، تصریح کرد: «در سال های اخیر ارتباطات و کرسی‌های خوبی در ای اف سی داشته‌ایم البته چندین بار شاهد اختلاف نظر و برداشت‌های متفاوت قانونی درباره موضوعات گوناگون بوده‌ایم که این موضوعات با تعامل برطرف شده است. »

تبریک AFC به «نبی» بابت دبیرکلی

برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال به اصلاح اساسنامه بستگی دارد

او در خصوص اصلاح اساسنامه و در پاسخ به این سؤال که چه زمانی این موضوع محقق خواهد شد؟ این گونه پاسخ داد: «اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال در دستور کار کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال است و حیدر بهاروند، به عنوان سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال پیگیر این موضوع است. برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال به اصلاح اساسنامه بستگی دارد و امیدواریم که هر چه زودتر اساسنامه به دست فدراسیون برسد تا رئیس هر چه زودتر مشخص شود و کارها طبق روال پیش برود.»

 برخی از باشگاه های خارجی به دلیل کرونا اعلام ورشکستگی کردند

اصفهانیان با اشاره به اینکه ویروس کرونا تمامی برنامه‌ها را عقب انداخته، اظهار داشت: «مهمترین موضوع برای فوتبال، انتخاب رئیس است و متأسفانه شیوع کرونا هم عاملی شد تا کارها عقب بیفتد. خودم را قرنطینه کردم و بیشتر وقتم در خانه می گذرد چرا که کار زیادی برای انجام ندارم تا در فدراسیون حضور یابم. کرونا بر اقتصاد تمام کشورهای جهان اثر منفی بسیار زیادی داشته و این تأثیر منفی در فوتبال دنیا و فوتبال ما هم وجود دارد. می بینیم که برخی از باشگاه های خارجی به دلیل کرونا اعلام ورشکستگی کردند.»

سلامتی فوتبالیست‌ها برای ما مهم تر از برگزاری لیگ است

او در پاسخ به این سؤال که لیگ برتر فوتبال چه زمانی برگزار خواهد شد؟ گفت: «ما دوست داریم که لیگ از همین فردا ادامه یابد و از خدای مان است که هر چه زودتر مسابقات پیگیری شود اما سلامتی فوتبالیست‌ها برای ما مهم تر از برگزاری لیگ است. ویروس کرونا خیلی سریع شیوع پیدا می کند به این دلیل نمی توانیم مسابقات لیگ را برگزار کنیم. البته ما تنها برگزارکننده مسابقات هستیم و باید آنهایی که در رأس کار هستند در خصوص پیگیری مسابقات لیگ برتر تصمیم گیری کنند.»

روشن شدن تکلیف لیگ به مسئولان ارشد ورزشی بستگی دارد

این عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که چه زمانی تکلیف لیگ مشخص می شود و در صورت طولانی شدن زمان مهار کرونا چه تصمیمی برای تیم قهرمان خواهید گرفت؟ افزود: «هنوز تصمیمی در خصوص برگزاری لیگ و یا معرفی تیم قهرمان گرفته نشده اما باید به زودی تکلیف لیگ مشخص شود. برگزاری مسابقات لیگ به مسئولان کمیته مسابقات بستگی دارد. باید هماهنگی های لازم صورت گیرد و تصمیم درستی در خصوص لیگ برتر گرفته شود. این موضوع به مسئولان ارشد ورزشی بستگی دارد و وزارت ورزش به همراه کمیته پزشکی باید در خصوص برگزاری لیگ تصمیم گیری کنند تا تصمیم درستی گرفته شود و حق به حقدار برسد.»

باید دست تک‌تک‌ کادر درمانی بیمارستان‌ها را ببوسیم

او در پایان در خصوص زحمات کادر درمانی بیمارستان‌ها برای درمان بیماران کرونایی این گونه صحبت کرد: «این روزها برای آنها خیلی سخت می گذرد. در فضای مجازی می بینیم که برخی از پرستاران یا پزشکان می‌گویند که چندین روز است خانواده‌شان را ندیده اند و برای آنها دلتنگ هستند. باید بابت تحمل سختی‌ها دست تک‌تک‌شان را ببوسیم. »

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی