اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

بازدیدهای روباتیک در دوران کرونایی

بازدیدهای روباتیک در دوران کرونایی
بیتا میرعظیمی خبرنگار

موزه ها و گالری های سراسر جهان حضور آنلاین بازدیدکنندگان خود را در دوران سخت کرونایی تسریع می بخشند. این مراکز فرهنگی در تلاشند تا با ارائه تصاویر و فیلم های بایگانی شده بسیار با کیفیت و همچنین با بهره گیری از روبات ها، به بازدیدکنندگان در هر نقطه از جهان خدمت رسانی کنند.

در حال حاضر گالری هاستینگز واقع در سواحل جنوبی انگلیس با بهره گیری از روبات های هوشمند کار بازدید روزانه از گالری را در دوارن کرونایی آسان تر کرده است.

بدین ترتیب که همزمان پنج بازدید کننده با اتصال به این روبات ها می توانند از بخشهای مختلف این گالری بازدید کرده و در سالن های مختلف آن پرسه زده و با دقت بسیار تصاویر و نقاشی های مورد علاقه خود را مشاهده کنند. دوربین هوشمندی در بالای این روبات تعبیه شده است تا تصاویر موردنظر را با کیفیتی بالا و با زاویه ای برابر 360 درجه اسکن کرده و برای فرد بازدیدکننده ارسال کند. در حقیقت این روبات ها همانند لیدرها عمل کرده و تمامی اطلاعات موردنیاز را به کاربران انتقال می دهد.
لیز گیلمور ، مدیر گالری هاستینگز می کوید:  بسیار خوشحال است که فناوری در این شرایط به یاری خانواده ها، افراد مسن و حتی کودکان امده است؛ چرا که با بهره گیری از فناوری شما می توانید روی مبل و یا تختخواب خود دراز کشیده و به سهولت وارد گالری شده و از آن بازدید کنید.

وی افزود: بازدید آنلاین و بهره گیری از روبات ها در این گالری برای افراد معلول در هر زمان و مکانی نیز مفید است؛ چرا که در دوران کرونایی بسیاری از مردم می توانند از خدمات انلاین این گالری استفاده کنند اما افراد معلول حتی پس از دوران کرونایی نیز می توانند از خدمات فناورانه ما برای بازدید از این گالری استفاده کنند.

گفتنی است در حال حاضر بسیاری از موزه ها و گالری های بزرگ دنیا به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده و برای ادامه فعالیتشان تورها و بازدیدهای مجازی را راه انداخته اند. یکی از موزه های مشهور تعطیل شده در حال حاضر موزه هنرهای معاصر نزدیک شهر «تورین» ایتالیا است. اما از همان ایتدای تعطیلی به همت مدیران این مرکز فرهنگی، بازدیدهای مجازی راه اندازی شده است تا بازدیدکنندکان به صورت مجازی و انلاین از بخش های مختلف این موزه بازدید کنند.  این موزه همچنین برنامه‌ای برای برگزاری تورهای مجازی مخصوص کودکان قرنطینه شده در خانه ترتیب داده است.


اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی