اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

وزیر ورزش: اولویت دنیا مهار ویروس کروناست/ امکان کسب 11 تا 18 سهمیه داریم

وزیر ورزش: اولویت دنیا مهار ویروس کروناست/ امکان کسب 11 تا 18 سهمیه داریم

وزیر ورزش و جوانان گفت: تمام رقابت‌های ورزشی در دنیا متوقف شده و برنامه‌ریزی جدید برای بازی‌های المپیک منوط به وضعیت مهار ویروس کرونا است.

مسعود سلطانی فر اظهار داشت: بعد از شیوع گسترده ویروس کرونا در 208 کشور دنیا و عدم امکان برگزاری اردوها و مسابقات انتخابی و همچنین انصراف بسیاری از کشورهای دنیا از مسابقات المپیک سرانجام IOC موافقت کرد برای اولین بار، المپیک در سال فرد یعنی 2021 برگزار شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: البته ما زودتر از بسیاری از کشورها از طریق نامه ای که صالحی امیری به توماس باخ نوشت پیشنهاد تعویق مسابقات المپیک را داده بودیم که بالاخره IOC هم به همین نتیجه رسید. فعلا اولویت دنیا مدیریت و مهار ویروس کرونا و سلامتی مردم است و برگزاری المپیک در سال آینده هم به این موارد بستگی دارد.

وی افزود: زمانی که هنوز تمام دنیا درگیر کرونا نشده بود سعی کردیم ورزشکاران ایران را در کشورهای عاری از این ویروس نگه داریم که این سیاست در دو سه رشته ورزشی جواب داد اما در ادامه تمام مسابقات ورزشی متوقف شد.

سلطانی فر تاکید کرد: تعویق المپیک برای خیلی از رشته های ما فرصت و برای بعضی دیگر تهدید است. خیلی از ورزشکاران ما با حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش آماده حضور در المپیک بودند و الان باید این آمادگی را برای سال آینده حفظ کنیم. تاکنون 50 سهمیه ایران در المپیک آینده قطعی شده و طبق بررسی ها امکان اخذ 11 تا 18 سهمیه دیگر هم داریم.

وی ادامه داد: تعدادی از ورزشکاران ما هم آسیب جدی داشتند که در بهترین مراکز درمانی داخلی و خارج از کشور درمان شدند و به المپیک خواهند رسید. آنها اکنون فرصت بهتر و بیشتری برای آمادگی دارند. فعلا تمام مسابقات ورزشی در دنیا متوقف و برنامه ریزی جدید برای مسابقات المپیک منوط به وضعیت مهار ویروس کروناست./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

سلطانی‌فر از برنامه‌های ورزش در خانه در مقابله با کرونا تقدیر کر

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی