اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

هشدار هواشناسی درباره سرما و یخبندان در خراسان جنوبی

هشدار هواشناسی درباره سرما و یخبندان در خراسان جنوبی

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به کاهش محسوس دما، وقوع سرما و یخبندان شبانه برای امروز (سه‌شنبه) با ورود سامانه بارشی هشدار سطح زرد و برای چهارشنبه و پنجشنبه در بخش کشاورزی هشدار قرمز صادر شده است.

جواد نخعی روز سه‌شنبه افزود: با ورود سامانه بارشی از اواخر وقت امروز وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک، رگبار و رعد و برق، در مناطق مستعد بارش تکرگ و مه و احتمال بارش برف در مناطق مرتفع شرق استان برای بامداد پنجشنبه هفته جاری پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: در این مدت احتمال وقوع روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی به صورت محدود و احتمال برخورد صاعقه در مناطق مرتفع وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی اظهار داشت: با کاهش محسوس دما، وقوع یخبندان و سرما از روز چهارشنبه احتمال خسارت به ویژه در بخش کشاورزی ناشی از سرما و یخبندان شبانه از جمله سرمازدگی شکوفه‌ها در شهرستان‌های زیرکوه، درمیان، قاینات و سربیشه و مناطق مرتفع سرایان و فردوس وجود دارد.

وی با بیان اینکه در این مدت مردم از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند تاکید کرد: کشاورزان، دامداران و عشایر نسبت به ایمن‌سازی مستحدثات دامی و کشاورزی اقدام کنند.

سامانه بارشی به صورت بارش باران در برخی مناطق ریزش برف و تگرگ و همچنین وزش باد به تناوب از اوایل فروردین ماه جاری در استان خراسان جنوبی فعال بوده است./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

آماده باش مدیریت بحران فیروزکوه در پی بارش باران و برف

کپی