اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

تست ویروس کرونا در فرانسه دو برابر می شود

تست ویروس کرونا در فرانسه دو برابر می شود

هشت هزار و ۹۱۱ نفر تاکنون بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در فرانسه جان خود را از دست داده‌اند که بیش از یک سوم آن مربوط به خانه‌های سالمندان بوده است؛ وزارت بهداشت فرانسه از برنامه گسترده آزمایش در این اماکن خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، از مجموع قربانیان کرونا در فرانسه که تاکنون اعلام شده، ۶هزار و ۴۹۴ نفر فوت در بیمارستان‌ها و ۲هزار و ۴۱۷ نفر دیگر مربوط به خانه‌های سالمندان است.

بنا به اعلام وزارت بهداشت فرانسه، با فوت ۸۳۳ فرد دیگر به سبب ابتلا به بیماری کووید ۱۹، شمار کلی افرادی که از آغاز شیوع بیماری در این کشور جان باخته‌اند به هشت هزار و ۹۱۱ نفر رسیده است. از مجموع ۸۳۳ جان باخته اخیر، ۶۰۵ نفر در بیمارستان و ۲۲۸ نفر در خانه‌های سالمندان درگذشته‌اند.

وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرد: این کشور توانایی‌های انجام تست ویروس کرونا را دو برابر می‌کند و بویژه یک برنامه گسترده تست در خانه‌های سالمندان و برای همه افراد آسیب پذیر به اجرا می‌گذارد.

همچنین به گزارش رادیو بین المللی فرانسه، «اولیویه وران» بر تقدم افراد آسیب پذیر برای برخورداری از تست ویروس کرونا تاکید و خاطرنشان کرد: از این پس با کشف تنها یک مورد از بیماری در محل سکونت این افراد، تمامی ساکنان و کارکنان، آزمایش خواهند شد. هدف، رویارویی با بحران شیوع ویروس به امن‌ترین صورت ممکن است تا از میزان مرگ و میر در این گونه موسسات که بیش از دیگر اماکن در معرض خطر قرار دارند، کاسته شود.

راه اندازی سیستم ردیابی هوشمند کرونا در فرانسه

یورونیوز هم نوشت: وزارت کشور فرانسه نسخه دیجیتالی گواهی «خروج اضطراری از منزل» در دوره قرنطینه را برای دارندگان تلفن‌های همراه هوشمند ارائه کرده است؛ هر چند دولت می‌گوید اطلاعات شخصی مردم با استفاده از این نسخه نگهداری نمی‌شود اما این کشور در حال راه‌اندازی سیستم ردیابی هوشمند ویروس کروناست.

نسخه دیجیتالی گواهی «خروج اضطراری از منزل» در دوره قرنطینه از روز دوشنبه بر روی تارنمای وزارت کشور فرانسه در دسترس عموم قرار گرفته ولی این وزارتخانه به مردم هشدار داده تا برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از اطلاعات شخصی آنها گواهی موجود در دیگر وبسایت‌ها را استفاده نکنند.

ساکنان فرانسه از ۱۷ مارس/ ۲۷ اسفند ۹۸ و با آغاز قرنطنیه عمومی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا موظفند با ارایه گواهی و مستندات لازم دلیل خروج خود از خانه را برای پلیس توجیه کنند.

در این پیوند، «کریستف کاستانر» وزیر کشور فرانسه در پیامی توئیتری از بخشداران منطقه‌ای خواستار بررسی تشدید اقدام‌های لازم در خصوص قرنطینه خانگی با همکاری شهرداری‌ها شده است.

اجباری شدن استفاده از ماسک بدون دستور دولت

یورونیوز همچنین نوشت: شهرداران و مقام‌های محلی چند شهر در فرانسه، بدون آنکه منتظر تصمیم دولت باشند اعلام کردند پوشاندن صورت با ماسک برای مبارزه با شیوع سریع ویروس کرونا را اجباری می‌کنند؛ مقام‌های محلی شهرستان سو (Sceaux) در نزدیکی پاریس و شهرهای ساحلی کن و نیس در جنوب فرانسه، این پوشش اجباری بی‌سابقه را برای همشهری‌ها خود در نظر گرفته اند.

یکی از موانع حقوقی ماسک زدن در فرانسه، قانون ممنوعیت پوشاندن صورت در مکان‌های عمومی است که اصولا برای مبارزه با برقع و نقاب زنان و پس از آن شناسایی «خرابکاران» در تظاهرات شهری وضع شده و مورد استفاده قرار گرفته بود.

تا به این لحظه، ۹۸هزار و ۱۰ نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده و همچنین ۱۷هزار و ۲۵۰ نفر بهبود یافته اند. آخرین آمار وزارت بهداشت فرانسه از بستری بودن ۲۹هزار و ۷۲۲ نفر در بیمارستان به سبب ابتلا به کووید ۱۹ حکایت می‌کند که هفت هزار و ۷۲ نفر از این مجموع در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند./ایرنا

 

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی