اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

دوراهی سخت محسن تنابنده

دوراهی سخت محسن تنابنده

«شکستن همزمان بیست استخوان»، فیلمی به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی را ببینید.

گروه فرهنگی ایران آنلاین: شعار تبلیغاتی فیلم اینست؛ «چه جوری بین جون خودت و مادرت یکی رو انتخاب کنی!» سوالی که احتمالا به تنهایی می‌تواند تا ساعت‌ها و روزها ذهن آدم را مشغول کند. از آن دوراهی‌های عظیمی که در زندگی هر کدام از ما امیدواریم هیچ‌وقت مجبور به چنین انتخابی نشویم. اما فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان» شما را با چنین انتخابی رودررو می‌کند. فیلمی که عظیم، با بازی محسن تنابنده را در این دوراهی قرار می‌دهد. در واقع این فیلم، همان فیلمی است که خبر حضورش در شبکه نمایش خانگی با تیتر فیلم تازه محسن تنابنده منتشر شده است. بیایید این فیلم را که فردا در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود بیشتر بشناسیم.

این فیلم پیش از آنکه در جشنواره‌های داخلی اکران شود، توانست جوایز معتبری کسب کند. اما اگر بدون زمان بخواهیم به آن بپردازیم، باید دیپلم افتخار بهترین فیلم آسیایی در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، بهترین فیلم جشنواره بوسان و معرفی فیلم به عنوان نماینده سینمای افغانستان را درنظر بگیریم. داستان فیلمم درباره یک پناهنده افغان به نام عظیم است. او در شهرداری تهران مشغول به کار شده تا بتواند به خانواده مادر و برادرش فاروق کمک کند تا قاچاقی به آلمان بروند. اما در لحظه آخر او در همان دوراهی مهمی قرار می‌گیرد که پیش از این درباره‌اش صحبت کرده بودیم.

محسن تنابنده، مجبتی پیرزاده، علیرضا استادی، فرشته حسینی و سعید چنگیزیان بازیگران این فیلم هستند و هر کدامشان یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های زندگی‌شان را در این فیلم انجام داده‌اند. در نتیجه حتی اگر از آن آدم‌های سرشلوغ هستید که روزهای قرنطینه برایتان به سرعت می‌گذرد، به شما قول می‌دهیم این فیلم 80 دقیقه‌ای ارزش وقت گذاشتن را دارد.

کپی