اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کرونا در جهان؛ کورسوی امید در اروپا و هفته دشوار آمریکا

کرونا در جهان؛ کورسوی امید در اروپا و هفته دشوار آمریکا

کشورهای اروپایی امیدوار هستند که کاهش آمار روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این قاره طی روزهای آینده ادامه پیدا کند. این در حالی است که مقامات آمریکا هشدار داده‌‌اند که این کشور «هفته‌‌ای بسیار دشوار» پیش رو دارد. برخی از مقامات ایالات متحده وضعیت فعلی را که به دنبال شیوع نوع جدید ویروس کرونا پدید آمده است با حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ مقایسه کرده‌اند.

بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از ۷۰ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان نیز از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

شمار جان‌باختگان در قاره اروپا بر اثر ابتلا به این ویروس هم از ۵۰ هزار نفر بیشتر شده است.

کرونا در اسپانیا؛ کاهش شمار بستری‌شدگان در بخش مراقبت‌های ویژه
مقامات اسپانیا روز دوشنبه در حالی برای چهارمین روز متوالی از کاهش شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور خبر دادند که آمارها نشان می‌دهد تعداد افرادی که به دلیل ابتلا به این ویروس در بیمارستان‌ها و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند رو به کاهش است.

بنا به اعلام مسئولان اسپانیایی ۶۳۷ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست دادند. به این ترتیب تاکنون ۱۳۰۵۵ نفر در این کشور به دلیل شیوع کرونا جان باخته اند.

مقامات اسپانیا اعلام کرده‌‌اند که به طور «جدی» در حال بررسی اجباری شدن استفاده از ماسک در خارج از منازل هستند.

شمار قربانیان در بلژیک به ۱۶۳۲ نفر رسید
مقامات بلژیک روز دوشنبه اعلام کردند که با مرگ ۱۸۵ بیمار دیگر تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور اروپایی به ۱۶۳۲ نفر رسیده است.

به گفته مسئولان بلژیکی تاکنون ۲۰۸۱۴ مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

محدودیت‌های وضع شده در اتریش کاهش می‌یابد
دولت اتریش اعلام کرد که در نظر دارد پس از عید پاک محدودیت‌های وضع شده در این کشور به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا را کاهش دهد.

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش روز دوشنبه گفت که هدف دولت این کشور لغو مرحله به مرحله محدودیت‌ها است. دولت اتریش از روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) قرنطینه سراسری در این کشور را به اجرا گذاشته است. فروشگاه‌ها و مغازه‌های «غیر ضروری» نیز از همان تاریخ تعطیل شدند.

فرانسه «بدترین رکود اقتصادی» از جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد
برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه روز دوشنبه در جلسه کمیسیون امور اقتصادی مجلس سنای این کشور اعلام کرد که فرانسه در سال ۲۰۲۰ «بدترین رکود اقتصادی» از سال زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد.

فعالیت بسیاری از بخش‌های اقتصاد فرانسه از جمله گردشگری و ساخت و ساز به دلیل اجرای قرنطینه سراسری در این کشور متوقف شده است./ یورونیوز

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
کپی