اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

آورگی هزاران کارگر پاکستانی در امارات با شیوع کرونا

آورگی هزاران کارگر پاکستانی در امارات با شیوع کرونا

بیش از ۲۰۰ هزار کارگر پاکستانی شاغل در امارات که در پی تدابیر این کشور در مقابله با گسترش کرونا در امارات گیر افتاده‌اند، به دنبال بازگشت به خانه خود هستند.

امارات که تاکنون ۱۷۹۹ مبتلا و ۱۰ فوتی به دلیل کروناویروس را گزارش کرده است، به تدریج محدودیت‌های خود را برای مقابله با این بیماری گسترش داده و از جمله، پروازهای مسافرتی خود را تعلیق کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از محله‌های پرجمعیت دبی که بسیاری از کارگران یقه‌آبی (کارگران یدی) در آن زندگی می کنند، از ۳۱ مارس بسته شده است.

یک سخنگوی کنسولگری پاکستان امروز (دوشنبه) اظهار کرد، بیش از ۲۰۰ هزار پاکستانی از سوم آوریل برای بازگشت به کشور خود در این کنسولگری ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود، از جمله این افراد کسانی هستند که ویزایشان منقضی شده، شغل خود را از دست داده یا کارفرمایانشان دیگر به آن‌ها حقوق نمی‌دهند یا این که به عنوان گردشگر وارد امارات شده‌اند.

به گفته دیپلمات‌های پاکستانی، پاکستان یکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان نیروی کار امارات است و بیش از یک میلیون پاکستانی در این کشور زندگی و کار می‌کنند.

سخنگوی کنسولگری پاکستان همچنین اظهار کرد، مقامات پاکستانی با همتایان اماراتی خود در حال مذاکره هستند تا پروازهایی را برای بازگشت پاکستانی‌ها به کشورشان ترتیب دهند.

پیش‌تر یک روزنامه گزارش داده بود، صدها پاکستانی روز یک‌شنبه به رغم قرنطینه سراسری امارات در مقابل کنسولگری کشور خود تجمع کردند و خواستار بازگشت به پاکستان شدند. این سخنگو اظهار کرد، آمار اعلام شده از سوی این روزنامه درست نبوده و این افراد به دلیل نقض قرنطینه، توسط پلیس پراکنده شده‌اند./ایسنا

 

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی