اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
معاون جهاد کشاورزی استان خبر داد

پایش ۳۰ هزار هکتاری در رابطه با حمله ملخ‌ها در کهگیلویه و بویراحمد

پایش ۳۰ هزار هکتاری در رابطه با حمله ملخ‌ها در کهگیلویه و بویراحمد

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون پایش ۳۰ هزار هکتاری در رابطه با حمله ملخ‌ها دراین استان انجام شده است.

«شهرام عسکری» با اشاره به اینکه تا کنون گزارشی از حمله ملخ ها به این استان نداشته ایم، افزود: در رابطه با حمله ملخ‌ها قریب به ۳۰هزار هکتار از اراضی استان پایش انجام داده ایم و خوشبختانه تاکنون هیچ ملخی مشاهده نکرده ایم.

وی با بیان اینکه با این وجود حدود ۳۲ دستگاه سم پاش آماده به کار و حدود ۵ تن سم در سطح استان داریم که مجددا نیز درخواست خرید داده ایم،اظهار کرد: اگر امسال هجوم ملخ ها را در استان داشته باشیم مشکلی نخواهیم داشت و در صورتی که مشکلی باشد نیز از طریق سازمان برنامه و بودجه اعتبار جذب کرده و خرید انجام می دهیم.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد همچنین با اشاره به بیماری های گندم و با توجه به شرایط آب و هوایی، بارندگی و پراکنش بارش های امسال، تصریح کرد: بعضی از بیماری های گندم ممکن است پیدا شوند و پیش بینی می شود بیماری خطرناک برگ زرد گندم که در استان های همجوار مشاهده شده در استان نیز وجود داشته باشد بر همین اساس از مردم می خواهیم که در این روزها مزارع خود را با سم مناسب قارچ کش سمپاشی کنند.
عسکری ادامه داد: سمپاشی مزارع باعث می شود بیماری هایی که وجود دارند از بین بروند که باعث افزایش عملکرد می شود و همچنین از بیماری هایی که وجود ندارند و ممکن است به استان بیایند، جلوگیری می کند.

وی بیان کرد:کشاورزان حتما مبارزه با سم و قارچ کش مناسب مانند چیلت، فولیکور، آلتو و فالکا را شروع کنند که باعث افزایش عملکرد می شود./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

پایش ۸ هزار هکتاری ملخ در اراضی قیروکارزین

کپی