اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کرونا جان 69 هزار تن را در جهان گرفته است

کرونا جان 69 هزار تن را در جهان گرفته است

آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان هم‌چنان روند افزایشی خود را طی می‌کند.

کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۲۰۸ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۱۹۹ نفر بوده که ۶۹ هزار و ۴۶۸ نفر از آن‌ها جان باخته و ۲۶۴ هزار و ۸۳۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا با ۳۳۶ هزار و ۸۳۰ مورد ابتلا و ۹۶۱۸ قربانی در صدر فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۱۷ هزار و ۹۷۷ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۳۱ هزار و ۶۴۶ مورد ابتلا با پشت سر گذاشتن ایتالیا در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۱۲ هزار و ۶۴۱ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۳۸ هزار و ۸۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایتالیا نیز ۱۲۸ هزار و ۹۴۸ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۱۵ هزار و ۸۸۷ نفر جان خود را از دست داده و ۲۱ هزار و ۸۱۵ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

در آلمان نیز شمار مبتلایان ۱۰۰ هزار و ۱۲۳ نفر اعلام شده که از این تعداد ۱۵۸۴ نفر جان باخته و ۲۸ هزار و ۷۰۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

فرانسه نیز دیگر کشور اروپایی است که شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در آن بالا بوده است. این کشور با ثبت ۹۲ هزار و ۸۳۹ مورد ابتلا در رتبه پنجم فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. از این میان تاکنون ۸۰۷۸ نفر جان باخته و ۱۶ هزار و ۱۸۳ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۱ هزار و ۷۰۸ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده که از این میان ۳۳۳۱ نفر جان خود را از دست داده و ۷۷ هزار و ۷۸ نفر نیز بهبود پیدا کرده‌اند.

هم‌چنین در ایران تاکنون ابتلای ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر تایید شده است که از این میان ۳۶۰۳ نفر جان خود را از دست داده و ۲۲ هزار و ۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در انگلیس نیز ۴۷ هزار و ۸۰۶ نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند که ۴۹۳۴ نفر از آن‌ها جان باخته و ۱۳۵ نفر بهبود یافته‌اند.

ترکیه هم تاکنون ابتلای ۲۷ هزار و ۶۹ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۵۷۴ نفر جان باخته و ۱۰۴۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

هم‌چنین سوئیس با ۲۱ هزار و ۱۰۰ مبتلا و ۷۱۵ قربانی، بلژیک با ۱۹ هزار و ۶۹۱ مبتلا و ۱۴۴۷ قربانی و هلند با ۱۷ هزار و ۸۵۱ مبتلا و ۱۷۶۶ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.

بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، کانادا با ۱۵ هزار و ۵۱۲ مبتلا و ۲۸۰ قربانی، اتریش با ۱۲ هزار و ۵۱ مبتلا و ۲۰۴ قربانی، برزیل با ۱۱ هزار و ۲۸۱ مبتلا و ۴۸۷ قربانی، پرتغال با ۱۱ هزار و ۲۷۸ مبتلا و ۲۹۵ قربانی، کره جنوبی با ۱۰ هزار و ۲۸۴ مبتلا و ۱۸۶ قربانی و سرزمین‌های اشغالی با ۸۴۳۰ مبتلا و ۴۹ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند./ایسنا

 

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی