اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

بهتاش فریبا را بیشتر بشناسیم/ آلبوم عکس‌های بازیگر

بهتاش فریبا را بیشتر بشناسیم/ آلبوم عکس‌های بازیگر

بهرام افشاری چه زمانی ستاره شد؟

گروه فرهنگی ایران آنلاین: چه زمانی بهرام افشاری تبدیل به ستاره شد؟ این سوالی است که برای پاسخگویی به آن باید دست به دامن خبرها و البته اینستاگرام شویم. در حقیقت سوال اینست که چه زمانی بهرام افشاری با قد 198 سانتی‌متری‌اش توانست تمام صفحات هنرمندان در اینستاگرام را در اختیار خود بگیرد؟ آیا کامنت پیتر چک در این زمینه موثر بود یا این موقعیت بسیار زودتر ایجاد شد؟

---

(عکس بالا از ساجده مصفا)

بهرام افشاری، بازیگر نقش بهتاش فریبا در سریال تلویزیونی «پایتخت»، با موقعیت‌های کمیک و متفاوتی که در این سریال ایجاد کرد، دل بسیاری از مخاطبان را به دست آورد و روند خبرساز بودنش را سرعت بخشید. فقط کافیست به خبرهای مربوط به این ستاره از نیمه دوم سال 98 به این سو نگاهی بیندازیم. «ستاره سریال «پایتخت» در فیلم جدید مهران احمدی بازی می‌کند»، «ژست‌های بازیگر پایتخت در دروازه نساجی»، «لباس‌های عجیب بهرام افشاری در پایتخت 6»، «بازیگر پایتخت در دورهمی چه گفت؟»، «عشقی که باعث شد پای بازیگر پایتخت به کلانتری باز شود»، «واکنش بهتاش و ارسطو به نیمه‌کاره ماندن پایتخت»، همان‌طور که می‌بینید آنچه توجه را جلب می‌کند، حضور «پایتخت» در تمام تیترهاست که نشان می‌دهد بازیگر متفاوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران با این مجموعه توانسته دل مخاطبان را به دست بیاورد. اما پس از این نوروز، چرخشی عجیب اتفاق افتاد و صفحات اینستاگرام و خبرهای رسمی دیگر او را به عنوان بهتاش، بازیگر «پایتخت» و ... نمی‌شناختند، بلکه بهرام افشاری را شناخته و پذیرفته بودند؛ «اینستاگرام بهرام افشاری رکورد بیشترین فالوور را شکست»، «کامنت پیتر چک در صفحه بهرام افشاری»، «عذرخواهی بهرام افشاری از لکنت زبان» به این ترتیب در همین نوروز 99 بهرام افشاری تبدیل به یک ستاره شد. تا جایی که تعداد مخاطبان صفحه اینستاگرامش او را به یک خبر ویژه تبدیل کرد و در کنار ستاره‌های جوان‌پسند هالیوود قرار داد.

---

در شرایطی که قد او باعث شد تا در ابتدای راه نسبت به بازیگری ناامید شود و کمی از رویای خود فاصله بگیرد، ورق برای او برگشت. او پس از حضور در نمایش‌هایی پرطرفدار و قرار گرفتن در کنار بازیگران نام‌آشنای تئاتر، همراه با نوید محمدزاده، باران کوثری و مهدی کوشکی در «لانتوری» جلوی دوربین رفت و به این ترتیب درهای سینما به روی او باز شد تا بتواند در مدت زمانی کوتاه، بیش از ده فیلم سینمایی بازی کند. اگر از خودش بپرسید برایتان توضیح می‌دهد که دیگر آن آدم سابق نیست و حالا به جای آنکه قد بلند خود را مانعی برای رشدش بداند، این ویژگی را پذیرفته و دلش گرم است که نقش‌های متفاوت و ماندگاری در اختیارش قرار می‌گیرد و می‌تواند استعدادهای خودش را در زمینه بازیگری نشان دهد.

---

او که در ابتدای راه حضور در تئاترها، نامش در کنار سایر بازیگران می‌نشست، حالا حضورش تبدیل به تیتر اصلی می‌شود و به عنوان عاملی برای جذب مخاطب از آن استفاده می‌کنند. این اتفاق اما پیش از اینها افتاد، زمانی که او به عنوان بازیگر سریال «پایتخت 5» جلوی دوربین رفت و همان زمان که «در یک کارگر ساده نیازمندیم»، تلاش می‌کرد تا دل دختر صاحب‌کارش را به دست بیاورد. آن زمان بیشتر از اینکه اسمش به نام کسی بماند، نقش‌آفرینی‌های ویژه‌اش بود که او را تبدیل به یک بازیگر ماندگار کرد. حالا اما او در معرض یک آزمون بزرگ است. در این امتحان سخت، او باید به مخاطبانش ثابت کند ارزش و احترام این شهرت را می‌داند و در انتخاب نقش‌هایش همچنان به آنها توجه می‌کند. افشاری که در همین تعطیلات نوروز از این آزمون سربلند بیرون آمده و در لایو اینستاگرامش نشان داد قدردان محبت مخاطبانش است و به همین دلیل، در دو روز گذشته تمام صفحات مربوط به هنرمندان و طرفدارانشان در اینستاگرام را به تصرف خودش درآورده است.

---

بهرام افشاری و امیر جعفری در نمایی از فیلم «سگ‌بند» به کارگردانی مهران احمدی

کپی