اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

زشت‌ترین شاسی بلند‌ دنیا

زشت‌ترین شاسی بلند‌ دنیا

اینفینیتی QX ۸۰ محصولی در کلاس کراس اوور سایز متوسط لوکس محسوب می‌شود که بار‌ها به عنوان زشت‌ترین suv دنیا را به خود اختصاص داد.

، اینفینیتی یک شرکت خودروسازی ژاپنی است، که به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت نیسان، وظیفه تولید خودرو‌های لوکس این برند را بر عهده دارد. یکی از خودرو‌های تولید شده توسط این شرکت که QX۸۰ که QX۵۶ نیز نامیده می‌شود محصولی در کلاس کراس اوور سایز متوسط لوکس محسوب می‌شود. این خودرو این افتخار را داشت که در زمان تولیدش بار‌ها به عنوان زشت‌ترین suv دنیا را به خود اختصاص دهد.

تولید این محصول از سال ۲۰۰۲ آغاز شد که از یک موتور ۵٫۶ لیتری ۸ سیلند است بهره می‌گرفت و شتاب صفر تا صد ۷٫۳ به آن می‌بخشید. تولید نسل اول QX۸۰ که JA۶۰ هم نامیده می‌شد به سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ مربوط می‌شود؛ تولید نسل دوم آن هم از سال ۲۰۱۰ آغاز شد و تولید آن ادامه پیدا کرد تا سال ۲۰۱۹ که نمونه جدیدی از آن معرفی شد.

اینفینیتی QX۸۰  یکی از بزرگ‌ترین، توانمندترین، پرمصرف‌ترین و زشت‌ترین suv‌های تولید شده است؛ فاصله کف QX۸۰ از زمین ۲۳ سانتی‌متر است که باعث شده تا از اغلب رقبای خود بلند‌تر باشد؛ این ارتفاع در کنار سیستم ۴WD راننده را به رانندگی آفرود ترغیب می‌کند، اگرچه بیشتر خریداران چنین خودرو‌هایی تمایل چندانی به انجام رانندگی آفرود نشان نمی‌دهند.

اینفینیتی QX۸۰ با طول ۵.۳ متر، از تمامیان رقیبانش به‌جز مدل‌های ویژه ناویگیتور L و اسکالید ESV، طویل‌تر است. این طول و عرض زیاد به معنای ایجاد فضای صندلی‌های بزرگ و رانندگی لذت بخش خواهد بود. با تمام این ویژگی‌های مثبت، ظاهر نچندان مناسب این خودرو باعث شده تا افراد زیادی آن را به عنوان یکی از زشت‌ترین suv‌های تایخ بشناسند؛ لازم به ذکر است که در نسخه‌ی جدید این محصول ظاهر مناسب‌تری در نظر گرفته شده./باشگاه خبرنگاران

---
---
---
---
کپی